FAKT24


sviatok má , zajtra

  HOLLYWOOD

  Matt Smith stvárni zločinca Charlesa Mansona

  08.02.2018 10:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Anglický herec Matt Smith si zahrá zosnulého amerického zločinca Charlesa Mansona. Ako neslávne známy kriminálnik sa predstaví v pripravovanej dráme Charlie Says, za ktorou stojí režisérka filmu Americké psycho (2000) Mary Harron. Spolu s 35-ročným rodákom z Northamptonu si v snímke zahrajú aj Suki Waterhouse, Hannah Murray, Odessa Young, Marianne Rendon, Carla Gugino, Kaylie Carter a Merritt Wever.

  Manson lupa
  Charles Manson | sita/ap

  Snímka sa zameria na tri mladé nasledovníčky (Murray, Young a Rendon) spomínaného Mansona, ktoré v súvislosti s vraždou deviatich ľudí v Kalifornii odsúdili na trest smrti ale neskôr im ho znížili na doživotie. Po tom, ako ich príde doučovať postgraduálna študentka Karlene Faith (Wever), sa dievčatá začnú meniť a uvedomovať si svoje strašné zločiny

   

  O scenár snímky sa postarala Guinevere Turner, ktorá sa inšpirovala knihami The Family od Eda Sandersa a The Long Prison Journey of Leslie Van Houten od spomínanej Faith. O produkciu sa postarajú Jeremy M. Rosen, Kevin Shulman. Dana Guerin, Michael Guerin, David Hillary a menovaný Ed Sanders budú výkonnými producentmi. Nakrúcanie filmu sa začne na jar v Los Angeles.

   

  Charles Manson, vlastným menom Charles Milles Maddox, sa narodil 12. novembra 1934. Jeho slobodná matka mala v čase pôrodu 16 rokov. Problémy so zákonom mal už od detstva. Preslávil sa ako vodca skupiny fanatikov, ktorých nazýval rodinou. V roku 1969 zavraždili celkovo deväť ľudí vrátane herečky a manželky režiséra Romana Polańského Sharon Tate, ktorá bola v ôsmom mesiaci tehotenstva. Mansona v roku 1971 odsúdili na smrť, no neskôr mu trest zmenili na deväťnásobné doživotné odňatie slobody. Odvtedy mu dvanásť ráz zamietli žiadosť o predčasné prepustenie. Zomrel 19. novembra 2017.

   

  Matt Smith, celým menom Matthew Robert Smith, chcel byť pôvodne futbalistom, no pre zdravotné problémy sa musel športu vzdať a začal sa venovať herectvu. Po absolvovaní štúdia divadla a tvorivého písania na University of East Anglia sa v roku 2003 stal hercom. Kariéru začínal v londýnskych divadlách. Vo filme debutoval v roku 2006, keď si zahral v dráme The Ruby in the Smoke. Účinkoval tiež v snímkach ako Lono (2010), Christopher and His Kind (2011), Bert & Dickie (2012), Lost River (2014), Terminator Genisys (2015) či Pride and Prejudice and Zombies (2016). Celosvetovo známy je však najmä vďaka stvárneniu Doktora v kultovom seriáli Doctor Who (2005), u nás známom aj ako Pán času, vďaka ktorému získal okrem iného napríklad nomináciu na cenu BAFTA. V rokoch 2016 - 2017 stvárňoval princa Filipa v seriáli The Crown (2016).

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku