FAKT24


sviatok má , zajtra

  HNEVÁ SA

  Film Clinta Eastwooda o teroristovi z vlaku do Paríža rozčúlil jeho advokátku

  10.02.2018 15:00 / celebrity google+ twitter facebook

  Právnička zastupujúca muža obvineného z útoku vo vysokorýchlostnom vlaku smerujúcom z Amsterdamu do Paríža v roku 2015 skritizovala snímku 15:17 Paríž (2018) od Clinta Eastwooda, ktorá sa incidentom zaoberá.

  Clint lupa
  Záber z filmu. | Warner Bros.

  Podľa nej snímka porušuje práva jej klienta, Maročana Ajjúba Chazzaního, pretože ponúka "zbeletrizovaný" a "jednostranný" pohľad na udalosť a verejnosti ho prezentuje ako fakt. "Som si vedomá, že môj klient nie je anjel, ale nechajte spravodlivosť, nech si robí svoju prácu," uviedla Sarah Mauger-Poliak. Právnička preto požiadala o pozastavenie projekcií filmu, kým sudca posudzuje dôkazy a nevylúčila, že možno podnikne právne kroky aj proti filmovej spoločnosti Warner Bros, aby svoj cieľ dosiahla. "Hollywood už svoju pravdu pred sudcov dodal, a to je prinajmenšom znepokojujúce," povedala pre rozhlasovú stanicu France Inter.

   

  Útok sa stal v auguste 2015, keď vo vlaku Thalys, ktorý vtedy prechádzal Belgickom, začal Chazzaní strieľať z automatickej zbrane a zranil troch ľudí. Útočníka premohli samotní cestujúci vrátane troch Američanov, o ktorých je spomínaný film. Chazzaní, ktorý je údajne napojený na radikálnych islamistov, mal pri sebe samopal typu Kalašnikov s deviatimi zásobníkmi, pištoľ Luger a ostrý rezač.

   

  Americkí vojaci Anthony Sandler, Alek Skarlatos, ktorí boli v čase incidentu mimo službu, a ich priateľ Spencer Stone zneškodnili útočníka spolu s ďalšími troma pasažiermi. Všetkých šiestich neskôr vyznamenali Radom čestnej légie. Spomínaní Američania si vo filme 15:17 Paríž dokonca zahrali, a to samých seba. Do slovenských kín sa snímka dostala 8. februára.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku