FAKT24
  ROZDÁVALI CENY

  Zlaté maliny rozdali: A tí najhorší vo svete filmu sú...

  03.03.2018 17:05 / celebrity google+ twitter facebook

  Najhorším filmom roka a držiteľom ocenenia Zlatá malina sa stal v sobotu animovaný Emoji film. Zlaté maliny, prezývané Razzies, sa udeľujú od roku 1980 v predvečer rozdávania prestížnych Oscarov, ktoré sa budú odovzdávať v nedeľu.

  Tom Cruise lupa
  Tom Cruise | TASR

  Emoji je za posledných 38 rokov prvým animovaným filmom, ktorý získal medzi filmármi nepopulárnu cenu, a to hneď v štyroch kategóriách: najhorší film, najhorší režisér, najhorší scenár a najhoršia kombinácia postáv. Zlatú malinu v kategórii najhorší herec si odniesol Tom Cruise za svoj výkon vo filme Múmia. V ženskej kategórii bol za svoje účinkovanie vo filme BOO 2 Medea Halloween! "ocenený" Tyler Perry.

   

  Najhorší výkon vo vedľajšej role podal Mel Gibson vo filme Ocko je doma 2, v ženskej kategórii Zlatú malinu získala Kim Basingerová za účinkovanie v erotickom filme Päťdesiat odtieňov temnoty.
  V kategórii najhoršie pokračovanie/remake/plagiát bola Zlatá malina udelená filmu Päťdesiat odtieňov temnoty. O držiteľoch ceny v podobe pozlátenej maliny v hodnote necelých päť dolárov rozhoduje on-line 900 členov výboru z USA a ďalších 21 štátov. Členom výboru sa môže stať každý, kto sa zaregistruje a zaplatí poplatok najmenej 40 dolárov.

   

  Drvivá väčšina ocenených si po Zlaté maliny nepríde osobne. Výnimku urobila napríklad v roku 2010 Sandra Bullocková, ktorú ocenili za komédiu Slečna zamilovaná. V tom istom roku paradoxne získala aj Oscara za športovú drámu Splnený sen.

  TASR | fakt24.sk

  Komentáre k článku