FAKT24
  NAŠLI MU TRÁVU

  Kuriózny prípad: Marihuanu prevážal ukrytú v obale z kinder vajíčka!

  25.07.2016 12:30 / krimi google+ twitter facebook

  Colníci v piatok 22. júla pri bežnej kontrole pri obci Medveďov objavili u vodiča luxusného automobilu marihuanu. Ukrýval ju v plastovom obale od kinder vajíčka.

  MARIHUANA lupa
  Muž si chcel zrejme z marihuany vyrobiť jointy. | archív

  Ako informovala hovorkyňa    Colného úradu Trnava Iveta Zlochová, 42-ročný muž colníkom uviedol, že neprepravuje tovar, ktorý podlieha colnému alebo daňovému dohľadu. Hliadka následne vyzvala vodiča, aby otvoril odkladacie priestory vo vozidle. Žltý plastový obal z kinder vajíčka bol v stredovej lakťovej opierke. Vodič následne priznal, že je v ňom sušená rastlina. Služobný pes colníkom potvrdil, že ide o omamnú a psychotropnú látku.

    

  Takmer v rovnakom čase zaistili senickí colníci na hraničnom prechode s Českou republikou v Brodskom marihuanu aj v aute, ktoré viedla 18-ročná Češka. Upozornil na ňu služobný pes, ktorý označil batožinu vo vozidle. V nej bola sklenená dóza so zelenou rastlinnou sušinou. Následne 23-ročný spolujazdec českej národnosti colníkom vydal z krátkych nohavíc kovové puzdro so sušenou rastlinou. V treťom prípade zastavili colníci zo Senice na hraničnom prechode s Českou republikou v Holíči vozidlo s trojčlennou českou posádkou. Hliadka opäť nasadila služobného psa, ktorý označil vo vozidle popolník pred riadiacou pákou. Colníci v ňom našli alobalovú guľôčku s obsahom dávky LSD. Posádka ešte dobrovoľne vydala hliadke plechovú škatuľku so sušenou rastlinou.  

   

  Vo všetkých troch prípadoch vzniklo podľa Zlochovej dôvodné podozrenie z nezákonnej prepravy omamných a psychotropných látok. Všetky prípady odovzdali orgánom činným v trestnom konaní.

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku