FAKT24
  NALETELI MU

  Súdy mu na to prišli: Podvodník z Kremnice sľuboval výnosy, podviedol ľudí!

  11.08.2016 14:00 / krimi google+ twitter facebook

  Trest odňatia slobody na dva roky a desať mesiacov nepodmienečne za opakujúci sa podvod potvrdil dnes odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 39-ročného Michala Hirschnera z Kremnice.

  Peniaze lupa
  Slováci majú čoraz viac problémov s peniazmi. | archív

  Podvodník troch ľudí sľubmi o výhodnom zúročení vkladov pripravil spolu o vyše 21 tisíc eur.
  Podvodného konania sa Kremničan dopustil voči trom občanom pod zámienkou vysokého zúročenia vkladov do spoločnosti, v ktorej bol údajne tichým spoločníkom.

    

  Od 37-ročného Banskobystričana Petra takto vymámil v rokoch 2012 a 2013 spolu 19 960 eur, od 18-ročného Michala zo Svätého Antona 510 eur a od 19-ročného Andreja z Dudiniec 650 eur. Žiadne zhodnotenie vkladov sa však nekonalo, pretože Hirschner peniaze použil pre seba. Na Okresnom súde v Banskej Bystrici sa Hirschner k podvodom priznal a zaviazal sa podvedeným občanom peniaze vrátiť. Odvolal sa však voči nepodmienečnému trestu, ktorý považoval za neprimerane prísny. Odvolací senát Hirschnerovi nevyhovel a trest potvrdil.

   

  Predseda senátu okrem iného poukázal na bohatú kriminálnu minulosť Hirschnera, ktorý bol doteraz osemkrát súdne trestaný, prevažne za podvody. Aj na odvolacie konanie ho priviedli z väznice v Banskej Bystrici-Kráľovej, kde si odpykáva trest 34 mesiacov za pokračovací zločin podvodu. 

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku