FAKT24
  NADMERNÉ ODPOČTY

  Podvody s odpočtami DPH: Trestné ozámenie má polícia na stole, pol roka je nečinná! Štát prišiel o 75 miliónov eur!

  16.08.2016 00:00 / krimi google+ twitter facebook

  Polícia v prípade podvodov s odpočtami DPH koná podľa poslanca Ondreja Dostála (poslanecký klub SaS) pomaly. Ako uvádza na internetovej stránke Občianskej konzervatívnej strany (OKS), trestné oznámenie v tejto veci podal na políciu pred viac ako pol rokom, polícia však dodnes nerozhodla, či v prípade začnú trestné stíhanie.

  Ondrej Dostál lupa
  Dostál má na celú vec jasný názor. | Facebook O. Dostál

  "Po vyše šiestich mesiacoch od jeho podania ma ako jedného z oznamovateľov polícia vyzvala na doplnenie oznámenia. Z výzvy vyplýva, že polícia za pol roka nedokázala rozhodnúť ani to, či vo veci začne trestné stíhanie. Hoci podľa Trestného poriadku o tom mala rozhodnúť do 30 dní od prijatia trestného oznámenia," uvádza Dostál. Tento postup podľa neho kontrastuje s inými prípadmi.

    

  "Je zarážajúce, že na obvinenie osôb, ktorých konanie by mohlo byť v rozpore so záujmami ministra Roberta Kaliňáka, napríklad asistenta poslanca Jozefa Rajtára Filipa Rybaniča alebo prokurátora Vasiľa Špirka, stačí polícii niekoľko dní či dokonca len hodín," skonštatoval. Občianska konzervatívna strana podala v januári na základe informácií týždenníka Trend trestné oznámenie vo veci podozrení z účasti vysokých predstaviteľov strany Smer-SD a vlády Roberta Fica v kauze daňových podvodov s DPH. Oznámenie doručili na Generálnu prokuratúru SR, ako aj na Národnú kriminálnu agentúru (NaKA). Článok týždenníka z 27. januára opisuje vyšetrovanie rozsiahlych daňových podvodov reťazca spoločností z východného Slovenska, ktorými štát prostredníctvom neoprávneného čerpania nadmerných odpočtov DPH prišiel najmenej o 75 miliónov eur.

   

  Týždenník Trend sa v článku opiera o informácie, ktoré údajne vyzerajú ako vyšetrovací spis. V týchto informáciách podľa týždenníka hlavný aktér podvodov Milan Ch. spomína prepojenia na vysokých predstaviteľov strany Smer-SD a vlád Roberta Fica.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku