FAKT24


sviatok má , zajtra

  PÔJDE DO BASY!

  Poriadne si zavaril! Päť rokov väzenia za pestovanie marihuany!

  18.05.2016 17:25 / krimi google+ twitter facebook

  Trest päť rokov odňatia slobody za drogový zločin potvrdil dnes senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre 35-ročného Jána Skačana z Braväcova v okrese Brezno. Sudca hneď nariadil aj výkon trestu.

  MARIHUANA lupa
  Za pestovanie marihuany dostal poriadne tvrdý trest. | archív

  Skačan si v Českej republike zaobstaral šišky rastliny rodu konope. Z nich štyri semienka zasadil v záhrade rodinného domu v Braväcove. Vypestoval z toho štyri rastliny, z ktorých bolo možné vyrobiť vyše 3 400 dávok drogy marihuana. Tým spáchal obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby, prechovávania a predaja omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov.

    

  Na Okresnom súde v Brezne Skačan priznal vinu a vysvetlil, že konope pestoval zo zdravotných dôvodov. Má totiž kožnú chorobu psoriázu a fajčenie marihuany mu pomáha. Z vypestovaných rastlín si tiež chcel robiť kožnú masť. Prvostupňový súd priznanie a dovtedajší bezúhonný život zohľadnil ako poľahčujúce okolnosti a obžalovanému uložil trest odňatia slobody na päť rokov nepodmienečne.

   

  Prokurátor sa voči tomu odvolal a žiadal trest na dolnej hranici sadzby, ktorá v tomto prípade je desať až pätnásť rokov. Senát krajského súdu označil prvostupňový verdikt za zákonný a potvrdil ho. Doplnil však výrok o treste o ochranný dohľad. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku