FAKT24
  POLICAJNÁ NEHODA

  Vodič s vyše dvomi promile úmyselne narazil do policajnej hliadky!

  22.05.2016 00:00 / krimi google+ twitter facebook

  Vyšetrovateľ obvinil zo zločinu útoku na verejného činiteľa a prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 34 ročného muža z okr. Trnava.

  Nehoda lupa
  Vodič nafúkal viac ako dve promile a spôsobil nehodu. | Shutterstock

  K incidentu medzi policajnou hliadkou a vodičom došlo v pondelok, 16. 5. v poobedných hodinách. V meste Sládkovičovo spozorovali policajti auto Škodu Fábiu combi s trnavskými ev. číslami ako prechádza z krajnice do stredu cesty. Vodiča vyzvali, aby zastavil a podrobil sa kontrole.

    

  Namiesto toho zrýchlil, dal sa pred policajnou hliadkou na útek a bezohľadnou jazdou pokračoval až do obce Pusté Úľany. V snahe uniknúť policajtom sa snažil dostať cez chodník pred miestnymi potravinami autom ešte do protismeru, no to mu už policajti zablokovali cestu služobným autom. Vodič vtom okamihu pridal opäť na plyne a narazil do bočnej strany služobné auta VW Golf.

   

  Vzápätí ho policajti spacifikovali a pri dychovej skúške mu namerali 1,04 mg/l alkoholu v dychu, čo je viac ako 2 promile. Muža predviedli na policajnú stanicu a do výsluchu bol umiestnený v cele policajného zaistenia. V zmysle zákona mu za jeho konanie môže teraz hroziť trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku