FAKT24


sviatok má , zajtra

  FACEBOOK

  VRAŽDY V PRIAMOM PRENOSE: Vážny problém pre Facebook!

  17.02.2017 01:00 / krimi google+ twitter facebook

  Sociálna sieť Facebook má vážny problém. Konkrétne s funkciou Naživo, ktorá sa stáva stále populárnejšou. Využívajú ju médiá, ale aj ľudia, aby sa podelili o video udalostí, ktoré sa práve dejú.

  Mark Zuckerberg lupa
  Funkcia Facebook naživo odvysielala za jeden deň štyri vraždy. | Profimedia

  V utorok sa však prostredníctvom tejto služby dostali na sociálnu sieť štyri vraždy, ktoré boli odvysielané v priamom prenose.  Išlo o dve vraždy novinárov v Dominikánskej republike a následne vraždu dvojročného dieťaťa a 26-ročného muža. Je to ďalší problém pre Facebook, ktorý neodkáže efektívne filtrovať šírenie falošných informácií a ani vysielanie brutálnych videí.

    

   

  Facebook totiž musí balansovať medzi slobodou svojich užívateľov a zodpovednosťou za to, čo šíria. Zatiaľ príliš zodpovedne ku kontrolovaniu obsahu nepristupuje. Už viackrát v minulosti sa totiž stalo, že sa na facebooku objavili násilné udalosti ako vraždy a dokonca aj smrteľný útok na policajta. Facebook na najnovšie incidenty zatiaľ nereagoval, ale Mark Zuckerberg sa v minulosti vyjadril, že podobné tragédie ukazujú to, že aj Facebook má pred sebou ešte dlhú cestu.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku