FAKT24


sviatok má , zajtra

  KEDY TO SKONČÍ?

  Opäť sa nepohli! Pojednávanie v prípade vraždy Miroslava Sýkoru odročia!

  24.05.2016 00:00 / krimi google+ twitter facebook

  Prípad vraždy Miroslava Sýkoru z roku 1997 sa ďalej neposunie. Senát hlavné pojednávanie, ktoré bolo na Okresnom súde Bratislava I naplánované od utorka do štvrtka, odročia.

  Ľuboš Ferus lupa
  Ľuboš Ferus je z vraždy Sýkoru obvinený. | achív

  Hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak informoval agentúru SITA, že dôvodom je doručenie ospravedlnenia neúčasti jedného z obhajcov a zároveň informácia, že jeden z obžalovaných bol vzatý do väzby v inej trestnej veci. V prípade ešte stále nevypovedal kľúčový svedok Róbert T. Na predchádzajúce februárové pojednávanie súdu zaslal lekárske potvrdenie o práceneschopnosti. Róbert T. podľa prokuratúry tvrdí, že sa spolu so štvoricou obžalovaných - Ľubošom F., Richardom B., Marekom L. a Milanom M., zúčastnil na vražde.

    

  Pred súdom stoja v kauze vraždy Miroslava Sýkoru štyria obžalovaní. Ľuboš F., označovaný za šéfa podsvetia v Nitre, bol podľa obžaloby organizátorom vraždy, Marek. L., Richard B. a Milan M. sa na skutku podieľali ako spolupáchatelia. Všetci štyria sú momentálne na slobode a svoju vinu odmietajú. Ľuboša F. v decembri 2015 Špecializovaný trestný súd v Pezinku neprávoplatne odsúdil na 15 rokov väzenia v kauze piešťanskej zločineckej skupiny "piťovci II".

   

  Podľa prokuratúry tvorili štyria obžalovaní skupinu, do ktorej patrili dnes už nebohí Peter K., prezývaný Duran, a Radoslav L., policajt a brat Mareka L. Na vražde Sýkoru mal údajne záujem predovšetkým Duran, pričom išlo o spor o vplyv v podsvetí a zisky z nezákonnej činnosti. Duran nakoniec zahynul krátko po Sýkorovi pri výbuchu auta. Miroslav Sýkora je považovaný za zakladateľa zločineckej skupiny sýkorovcov. Zastrelili ho vo februári 1997 na parkovisku pred bratislavským hotelom Holiday Inn. Na následky zranení zomrel v nemocnici aj jeho vodič Peter R.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku