FAKT24


sviatok má , zajtra

  POLICAJNÉ RAZIE

  NAKA opäť zasahuje po celom Slovensku

  06.04.2017 18:58 / krimi google+ twitter facebook

  Podľa portálu Webnoviny.sk policajti zasahovali vo viacerých spoločnostiach pre závažnú ekonomickú trestnú činnosť.

  polícia lupa
  NAKA zasahujú na viacerých miestach Slovenska. | Webnoviny.sk/SITA

  Polícia potvrdila, že príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahujú na viacerých miestach Slovenska. "Môžeme potvrdiť, že na viacerých miestach Slovenska dnes vykonávajú príslušníci Národnej kriminálnej agentúry zaisťovacie úkony. Vzhľadom na prebiehajúce úkony trestného konania nie je možné poskytnúť k veci bližšie informácie, pretože by mohlo dôjsť k ohrozeniu, respektíve mareniu aktuálne prebiehajúceho dokazovania," uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

    

   

  Podľa portálu Webnoviny.sk od skorých ranných hodín Národná kriminálna agentúra, pravdepodobne jednotka finančnej polície, na viacerých miestach Slovenska vykonáva domové prehliadky. Viac ako sto policajtov podľa portálu dnes ráno spolu s kukláčmi vtrhlo do viacerých reklamných firiem na celom Slovensku, najviac však v Košickom a Bratislavskom kraji.

   

   

  Podľa informácií portálu polícia vykonala raziu vo firmách pre závažnú ekonomickú trestnú činnosť. Spoločnosti podľa polície vykonávali neoprávnené výbery DPH a klientom optimalizovali dane. Má pritom ísť o miliónové straty pre štátny rozpočet. V jednej firme na východe Slovenska prehliadka trvá už viac ako šesť hodín a firma je stále hermeticky uzavretá, dodáva portál.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku