FAKT24
  EUROPOL

  GAŠPAR: Slovenské priority sú boj proti drogám, obchodovaniu so zbraňami a podvodom s DPH

  06.05.2017 11:13 / krimi google+ twitter facebook

  Organizácia Europol bude pre budúci boj s organizovaným zločinom alebo terorizmom podľa policajného prezidenta nevyhnutná.

  tibor gašpar lupa
  Tibor Gašpar to vidí pozitívne. | sita

  Prioritami slovenskej polície v rámci fungovania organizácie Europol sú boj proti podvodom s DPH, obchodovaniu s drogami a taktiež so zbraňami. Novinárom to povedal prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

    

  „Na Slovensku máme Národnú ústredňu Europolu ako styčný kontaktný bod a táto ústredňa funguje v režime 24/7, čiže nepretržite," povedal Gašpar s tým, že v sídle Europolu má Slovensko dvoch styčných dôstojníkov. Napojením na operačné stredisko Europolu je podľa neho možné vymieňať si s ostatnými členskými štátmi Europolu informácie o akejkoľvek trestnej činnosti s medzinárodným prvkom.

   

  „Snažíme sa využívať aj také aktivity Europolu, ako je financovanie," uviedol policajný prezident s tým, že konkrétne Národná jednotka finančnej polície podľa neho čerpá už druhý grant zo spoločného fondu. „Táto agentúra bude pre budúci boj s organizovaným zločinom alebo terorizmom nevyhnutná," vyhlásil Gašpar. Zbieranie informácií, a najmä ich rýchle odovzdávanie, vytvára podľa neho predpoklad, že týmto hrozbám bude možné efektívne čeliť.

   

  Europol je európsky policajný úrad zameraný na podporu vzájomnej spolupráce členských štátov Európskej únie v oblasti prevencie a boja proti závažným formám medzinárodného organizovaného zločinu. Sídlo má v holandskom Haagu.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku