FAKT24


sviatok má , zajtra

  NETRADIČNÝ SVEDOK

  Ženu z vraždy manžela usvedčil aj papagáj. Opakoval posledné slová obete!

  22.07.2017 12:00 / krimi google+ twitter facebook

  Papagáje sú milé zvieratká, ktré u nás vyvolávajú úmev na tvári. Iný názor na ne však určite má Američanka Glenna Duramová. Tú totiž aj vďaka papagájovi usvedčili z vraždy manžela.

  papagaj lupa
  papagaj africky sivy | africangreysny.com

  Súd o Duramovej vine rozhodol aj na základe toho, že papagáj pred súdom zopakoval poslednú konverzáciu medzi Glennou a jej manželom Martinom. Posledné slová manžela, ktorého Glenna zabila piatimi výstrelmi boli “k***a nestrieľaj”.

   

  O Duramovej vine rozhodla porota súdu v Michigane po osemhodinovej porade. Porotcov presvedčilo aj “svedectvo” papagája Buda, ktorý patril obeti. Papagáj posledné slová Martina Durama prvýkrát povedal jeho ex-manželke Christine Kellerovej. Tá papagája dostala po tragickej udalosti v máji 2015. “Verím, že to, čo som počula sú Martyho posledné slová. Dajú sa rozpoznať dva hlasy, ktoré po sebe kričia a na záver je Martyho hlas a slová “kurva nestrieľaj”,” hovorí pre Independent Christine.

    

  Súd 28. augusta rozhodne o tom na aký trest Glennu Duramovú odsúdi. Papagáje tohto drhu sú známe tým, žedokážu napodobniť ľudskú reč a opkaujú vety, ktoré začuli.

  redakcia | fakt24.sk

  Komentáre k článku