FAKT24


sviatok má , zajtra

  OHAVNÝ ČIN

  12 rokov stará vražda opäť pred súdom! Ďalšie pojednávanie v kauze brutálnej popravy ženy a chlapca!

  05.06.2016 00:00 / krimi google+ twitter facebook

  V stredu sa v bratislavskom Ústave na výkon väzby uskutoční ďalšie pojednávanie v kauze dvojnásobnej vraždy, ktorá sa odohrala v Moste pri Bratislave v decembri 2004.

  Vražda Most pri Bratislave lupa
  Vražda v Moste pri Bratislave sa opäť dostáva pred súd. | TV JOJ

  Pojednávanie by malo pokračovať výsluchmi svedkov. Na predošlých pojednávaniach plánoval senát Okresného súdu Bratislava I vypočuť viacerých predvolaných svedkov, časť z nich sa však pred súd nedostavila.

    

  Vražda mladej ženy a chlapca sa stala 29. decembra 2004. Obeťou mal byť podľa vyšetrovania bývalý policajt Juraj G., otec chlapca a vtedajší partner zabitej ženy. Páchatelia však v aute omylom zastrelili 10-ročného Richarda a tridsaťročnú Henrietu. V procese pred Okresným súdom Bratislava I sú v tomto prípade obžalovaní Branislav Adamčo, ktorý je odsúdený na doživotie za vraždy a inú trestnú činnosť v iných prípadoch, ďalej Nikola P., Jozef B. a Karol M., ktorý sa zdržuje na Belize.

   

  V prípade tejto dvojnásobnej vraždy na rovnakom súde, ale pred iným senátom, pojednávali aj s dvojicou obžalovaných Radoslavom M. a Róbertom B. Prvý menovaný bol podľa prokuratúry objednávateľom vraždy expolicajta. Okresný súd Bratislava I ich však v máji 2015 spod obžaloby oslobodil.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku