FAKT24
  PODVODY

  Výsledok MEGA akcie NAKA: 63 obvinených, škoda 28 miliónov!

  17.10.2017 12:23 / krimi google+ twitter facebook

  Spolu 63 osôb obvinili policajní vyšetrovatelia z trestných činov založenia zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, krátenia dane a poistného alebo legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Ako dnes na brífingu informoval prezident Policajného zboru Tibor Gašpar, obvinení od januára 2014 do súčastnosti vykonávali v rámci siete spoločností fiktívne obchody s reklamnými službami.

  tibor gašpar lupa
  tibor gašpar | sita

  Pri prevodoch pritom uvádzali vysoko nadhodnotené finančné čiastky, ktoré si následne koncové spoločnosti deklarovali pri krátení daňovej povinnosti. Celkovo tak štátu spôsobili škodu 27 985 961 eur. "Okrem toho sa vyšetrovateľ zaoberal aj tým, že posudzoval možnosť legalizácie príjmov z trestnej činnosti, pretože keď si DPH v tejto sume vynásobíte piatimi, čo je 20 percent z celkovo obchodovaných prostriedkov, tak vám vyjde suma takmer 140 miliónov eur, a to vyšetrovateľ v rámci tých mechanizmov, ktoré medzi spoločnosťami prebiehali, vyhodnotil ako možnosť spáchania trestného činu legalizácie príjmov z trestnej činnosti," povedal Gašpar. Na čele skupiny stál podľa polície Štefan Š.

   

  Polícia skupinu podľa Gašpara rozložila v rámci akcie SHARK, na ktorej sa podieľalo spolu 4 484 osôb a vykonaných bolo 20 domových prehliadok 44 prehliadok nebytových priestorov vo viacerých krajoch Slovenska. Na 13 obvinených podal vyšetrovateľ návrh na vzatie do väzby pričom sudca mu vo všetkých prípadoch vyhovel.

  sita | fakt24.sk

  Témy: Tibor Gašpar
  Komentáre k článku