FAKT24
  FEGKÁLOVÝ FANTÓM

  Súd rozhodol: Martin M. je vinný za útoky fekáliami

  16.11.2017 14:35 / krimi google+ twitter facebook

  V prípade fekálnych útokov na päť žien dnes Okresný súd Bratislava IV vyniesol odsudzujúci rozsudok. "Okresný súd Bratislava IV dňa 16. novembra rozhodol tak, že odsúdil obžalovaného M. M. k trestu odňatia slobody vo výmere osem mesiacov s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu 14 mesiacov.

  súd lupa
  súd | sita

  Zároveň mu súd uložil ochranné sexuologické liečenie ambulantnou formou," uviedol pre agentúru SITA hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak s tým, že rozsudok nie je právoplatný, keďže prokuratúra aj obžalovaný podali odvolanie.

   

  Súd v tomto prípade už raz rozhodol, konkrétne vo februári tohto roku obžalovaného Martina M. spod obžaloby oslobodil. Odvolací Krajský súd v Bratislave však rozsudok zrušil a prípad vrátil prvostupňovému súdu na opätovné prejednanie.

   

  Polícia zatkla Martina M. v súvislosti s útokmi v novembri 2015, pričom najskôr sa ku skutkom priznal. Neskôr však priznanie odvolal. Sudca prvostupňového súdu v prvom, oslobodzujúcom rozsudku kritizoval postup policajtov aj prokurátora. V súvislosti s ďalšími útokmi na ženy bol v roku 2016 odsúdený aj iný páchateľ, konkrétne fitness tréner Dušan S. Ten sa k skutkom priznal a oľutoval ich.

  sita | fakt24.sk

  Komentáre k článku