FAKT24


sviatok má , zajtra

  PRÍPAD REMIÁŠ

  Vražda, ktorá otriasla Slovenskom: Polícia bude naďalej vyšetrovať smrť Remiáša

  30.04.2016 00:00 / krimi google+ twitter facebook

  Polícia bude naďalej pokračovať vo vyšetrovaní smrti Róberta Remiáša napriek tomu, že odvtedy uplynulo už 20 rokov. Ako dnes na brífingu vysvetlil novinárom policajný prezident Tibor Gašpar, v prípade trestného stíhania môže premlčacia doba spočívať, prípadne sa môže prerušiť.

  Róbert Remiáš lupa
  Vražda Róberta Remiáša stále nie je vyšetrená. | tvnoviny.sk

  Spočívanie trestného stíhania funguje podľa Gašpara "ako stopky" to znamená, že v jednom momente sa môže zastaviť a po obnovení sa započíta už uplynutý čas. V prípade prerušenia trestného stíhania sa následne celá lehota začne počítať nanovo. Na aplikáciu oboch týchto postupov je však podľa neho potrebné splniť zákonné podmienky.

    

  Policajti podľa Gašpara od februára tohto roku preverujú v prípade nové informácie, zatiaľ však nevzniesli nijaké nové obvinenie a neobnovili trestné stíhanie.


  Róbert Remiáš zahynul pri výbuchu svojho auta v Bratislave 29. apríla 1996. Z jeho smrti v roku 1999 obvinili tri osoby, vyšetrovanie však bolo v septembri 2006 zastavené. Bývalý policajt Remiáš bol spojkou korunného svedka únosu Michala Kováča mladšieho Oskara

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku