FAKT24


sviatok má , zajtra

  VÝTRŽNOSTI V TRNAVE

  TRNAVA: Polícia pred rizikovým futbalom predviedla pätnásť ľudí!

  29.04.2016 00:00 / krimi google+ twitter facebook

  Polícia ešte pred začiatkom finálového zápasu futbalového Slovnaft cupu medzi Slovanom Bratislava a AS Trenčín, ktorý sa hrá v Trnave, predviedla na policajné oddelenie pätnásť fanúšikov.

  Slovan vs. Trenčín lupa
  Slovan vs. Trenčín | youtube.com

  Išlo o osoby vytiahnuté z davu, najčastejším dôvodom bolo hádzanie pyrotechniky, zakrytá tvár alebo neuposlúchnutie výzvy policajta. Polícia rieši podľa trnavskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej aj popoludňajší incident v kaviarni v centre mesta, kde sa pobilo asi päťdesiat ľudí. Časť z nich bol údajne fanúšikovia bratislavského Slovana.

    

  Zranený nebol nikto, konflikt si odnieslo zariadenie terasy a kaviarne, ktorá patrí rodine poslanca Národnej rady SR Jozefa Viskupiča. Aktéri bitky stihli ešte pred príchodom policajných hliadok utiecť. Finále Slovnaft cupu bolo označené za rizikový zápas, polícia preto na zabezpečenie verejného poriadku nasadila množstvo policajtov všetkých zložiek, nechýbali vodné delá ani jazdná polícia.

   

  Policajti priviedli zo železničnej stanice na štadión najskôr asi 700 fanúšikov, ktorí prišli mimoriadnym vlakom z Bratislavy. Ešte väčší počet priaznivcov futbalu prišiel z Trenčína. Príchod oboch fanúšikovských táborov polícia zvládla bez väčších ťažkostí.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku