FAKT24


sviatok má , zajtra

  NEHODA AUTOBUSU

  ŽILINA: Po nehode autobusu a auta zostávajú dve ženy v nemocnici!

  29.04.2016 00:00 / krimi google+ twitter facebook

  Po raňajšej zrážke autobusu s osobným autom v mestskej časti Rajeckých Teplíc v Poluvsí zostávajú v žilinskej fakultnej nemocnici dve ženy, ktoré utrpeli zlomeniny stavcov. Agentúre SITA to potvrdila hovorkyňa nemocnice Viera Jurčiová.

  Nehoda autobusu lupa
  Nehoda autobusu | ta3.com

  „Lekári žilinskej fakultnej nemocnice ošetrili šesť žien a troch mužov. Išlo o ľahšie zranenia ako narazenie chrbtice alebo ľahší otras mozgu,“ uviedla. Sedem ľudí po ošetrení prepustili domov. Nehoda sa stala ráno pred 6:30. Dvadsaťdvaročný vodič VW Lupo pravdepodobne dostal mikrospánok, prešiel do protismeru a zrazil sa s autobusom. Ako informoval žilinský policajný hovorca Radko Moravčík, autobus po náraze zišiel z cesty, narazil do stromu a prevrátil sa na pravú stranu. 

    

  „Pohotovosť a profesionalita 47-ročného šoféra autobusu zachránila vodičovi auta život. Takéto čelné zrážky sa končia podstatne vážnejšie,“ skonštatovala Ivana Strelcová, hovorkyňa SAD Žilina. Vodič autobusu podľa jej slov strhol vozidlo doprava na krajnicu, čím minimalizoval čelný náraz. „Tieto autobusy sú vyrobené tak, aby aj pri vážnej nehode, keď sa autobus prevráti, zostala konštrukcia autobusu nepoškodená. Zranenia zvyčajne nastávajú pri pohybe cestujúcich,“ dodala. Dopravná spoločnosť aj preto zavádza v prímestskej doprave bezpečnostné pásy. Autobus mal podľa Strelcovej kvalitné pneumatiky používané štandardne počas zimy. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku