FAKT24
  UTIEKOL PRED ZÁKONOM

  POLÍCIA: Pátrajú po Michalovi Baloghovi, obvinený je z lúpeží!

  22.07.2016 00:00 / krimi google+ twitter facebook

  Polícia pátra po 24-ročnom Michalovi Baloghovi z Novej Viesky, ktorý je obvinený z lúpežného prepadnutia ženy s dieťaťom. Balogh sa v poslednom čase zdržiaval v okrese Galanrta, tu po ňom vyhlásili aj celoštátne pátranie.

  Michal Balogh lupa
  Michal Balogh | pátranie.sk

  Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa trnavskej polície Mária Linkešová, na základe zverejnených informácií sa galantským policajtom ozvali ľudia, ktorí tohto mladého lúpežníka spoznali. Spoznala ho aj žena, ktorú prepadol 1. júla, keď ju na čerpacej stanici za Galantou oslovil s batožinou na chrbte so žiadosťou o odvoz. Štyridsaťštyriročná žena súhlasila a stopár si nasadol do jej auta Škoda Felicia. Dohodli sa, že ho dovezie na príjazdovú cestu ku kúpalisku neďaleko Sládkovičova.

    

  Keď na dohodnutom mieste zastavila, stopár ju udrel vopred nachystaným kameňom zozadu niekoľkokrát do hlavy. Žena s mužom zápasila a keď zazrela okoloidúce auto volala o pomoc. Muž vtedy využil príležitosť, sadol si na miesto vodiča a naštartoval. V strachu, aby muž neukradol auto aj s jej dieťaťom, vytrhla žena kľúče zo spínacej skrinky. Útočník sa dal na útek, no stihol ešte ukradnúť kabelku, v ktorej mala osobné doklady, mobilný telefón a peňaženku. Kriminalisti zaistili všetky jeho veci a zistili, že batožina, ktorú mal pri sebe, nebola jeho.

   

  Operatívne previerky ich doviedli aj do ubytovne v Galante, kde batožinu v skorých ranných hodinách odcudzil a neskôr sa do cudzích šiat prezliekol. Na prepad sa vopred pripravil a na čerpacej stanici oslovoval výlučne ženy. Michal Balogh je 175 cm vysoký, strednej postavy, má podlhovastú tvár, hnedé oči a hnedé krátke vlasy. Polícia žiada občanov, aby akékoľvek informácie o nezvestnom ohlásili na najbližšom policajnom útvare, prípadne na čísle 158. 

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku