FAKT24


sviatok má , zajtra

  VOĽBY V USA

  Trump ju sexuálne obťažoval. Teraz prehovorila!

  24.07.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Donald Trumo sa práve oficiálne stal republikánskym kandidátom na post prezidenta USA. Vo voľbách si tak zmeria sily s demokratkou Hillary Clintonovou. 

  Donald Trump lupa
  Trump mal Harthovú obťažovať pred 20 rokmi. | archív

  Teraz sa však objavila žena, ktorá tvrdí, že ju Trump sexuálne obťažoval. A prvýkrát po dlhých rokoch prehovorila. Ide o Jill Harthovú vizážistku, ktorá 20 rokov mlčala o údajnom Trumpovom útoku. Podľa žaloby, ktorú Harthová podala, ju Trump napadol a obťažoval v detskej izbe jej dcéry.

    

  Harthová ho vo výpovedi obvinila z „pokusu o znásilnenie“. Harthová v súčasnosti odmietala žiadosti veľkých televízií o rozhovor. Prehovorila až po tom, čo Trump údajný útok poprel a jeho dcéra Ivanka povedala, že nie je násilník. Teraz sa rozhodla prehovoriť, pretože má pocit, že ju verejnosť vníma ako klamárku. Harthová opísala ako sa s Trumpom zoznámila v decembri 1992 a hneď od začiatku od neho dostávala sexuálne návrhy hoci bola zadaná. Všetko vyvrcholilo v januári 1993. „Pritlačil ma k stene a jeho ruky boli všade. Pokúšal sa dvihnúť moje šaty. Bolo to stresujúce a bolestivé. Povedala som mu, aby okamžite prestal,“ tvrdí Harthová.

   

  Trump prestal,keď si uvedomil, že vo vedľajšej izbe sú iní ľudia. Slovne však Harthovú nápadal aj naďalej. 

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku