FAKT24


sviatok má , zajtra

  KRITIKA ZO ZAHRANIČIA

  Svetové médiá kritizujú Slovensko a za všetko môže Fico: O chvíľu budete diktátorská krajina a vláda vás rozdeľuje...

  10.08.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Naša krajina sa opäť dostala do povedomia vo svete. Nemecý týždenník Die ZEit nazval našu krajinu veľmi nelichotivo. A za všetko môže Ficova vláda! Čo si o nás myslia?

  Róbert Fico lupa
  Podľa Die Zeit Ficova koalícia rozdeľuje národ. | archív

  Podľa Die Zeit je Slovensko na pokraji diktatúry. Rovnako sa vyjadrili aj na adresu vlády Róberta Fica, ktorá podľa nich nie je absolútne liberálna a vládnutie štvorkoalície rozdeľuje Slovensko na dva tábory. Na titulnej strane známeho týždenníka svietil nápis: Boj o demokraciu. Noviny vyšli ešte 4. augusta a opäť sme si to od Nemcov poriadne zlízli. Dôvodom sú najmä protesty, ktoré sa týždeň, čo týždeň preženú našou krajinou.

    

  Podľa renomovaného týždenníka sú navyše posledné roky absolútne stratené. Die Zeit priniesol tiež grafickú podobu mapy Európy v roku 2006 a o desať rokov neskôr. Kým pred desiatimi rokmi boli zobrazené demokratické krajiny a tiež tie, ktoré k nej mali nasmerované, v tomto roku je to o poznanie horšie. Slovensko totiž patrilo kedysi do zelenej zóny, kým v červenej boli diktátorské režimy. Pri druhej grafike z tohto obdobia, sme ale v oranžovej zóne, čo znamená. že sme na hrane dikatúry. "Pred desiatimi rokmi sa zdalo, že v Európe a v jej susedstve to je s demokraciou na dobrej ceste," píše Die Zeit.

   

  "Krajiny, ktoré sa už zdali byť zabehnutými demokraciami alebo aspoň na ceste k nim, stoja v roku 2016 na pokraji diktatúry," píše sa v texte známeho magazínu. Potlačená má byť podľa autorov článku v krajinách oranžovej zóny najmä sloboda tlače, delenie moci a právny štát. "Slovensko riadi veľká neliberálna koalícia, v ktorej ľavica a pravicoví endo-nacionalistickí radikáli spolu udávajú tón a rozdeľujú krajinu," myslia si nemeckí redaktori. Zrejme za všetko môže aj nespokojnosť občanov s vládou Róberta Fica, ktorú mu dávajú najavo týždeň, čo týždeň prostredníctvom demonštrácií po celom Slovensku. Či sa v najbližších rokoch zmení situácia našej krajiny a opäť sa dostaneme do zóny zelenej farby, nevedno...

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku