FAKT24
  STRACH Z KONCA

  POTVRDENÉ! Topiaca Sieť sa bojí vyradenia z koalície: Chce troch odídencov od Borisa Kollára!

  17.08.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Vedenie strany Sieť kontaktovalo podľa bývalého poslanca Národnej rady (NR) SR za Sieť Andreja Hrnčiara jedného z trojice poslancov, ktorí opustili po voľbách hnutie Sme rodina - Boris Kollár.

  Martina Šimkovičová lupa
  Bývalá moderátorka sa v parlamente dlho neohriala. | Profimedia

  Dôvodom má byť snaha Siete získať do strany niekoľko poslancov. Kontakt agentúre SITA potvrdil jeden z trojice Rastislav Holúbek. "Dostal som sms správu, či sa nestretneme, som však na dovolenke, budem to riešiť, keď sa vrátim," povedal pre agentúru SITA Holúbek.

    

  Okrem neho z hnutia Sme rodina vystúpil Peter Marček, ten však povedal, že jeho nikto nekontaktoval. Zo Sme rodina odišla aj Martina Šimkovičová. Strana Sieť má od soboty nového predsedu Romana Brecelyho. Dnes zo Siete vystúpila pätica poslancov NR SR. V skupine poslancov na čele s Andrejom Hrnčiarom ďalej sú Eduard Adamčík, Katarína Cséfalvayová, Martin Fedor a Igor Janckulík. Poslanci chcú rokovať s poslaneckým klubom strany Most-Híd o možnosti vstúpiť do tohto klubu. O ich žiadosti dnes večer rokuje predsedníctvo Mosta-Híd.

   

  V Sieti z pôvodných 11 poslancov ostávajú dvaja - Alena Bašistová a Radoslav Procházka, ktorého však predsedníctvo Slovenskej advokátskej komory navrhlo ako kandidáta na funkciu dodatočného sudcu Všeobecného súdu Európskej únie v Luxemburgu. 

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku