FAKT24


sviatok má , zajtra

  VYSTÚPIA VÔBEC?

  Brexit dostal stopku! Theresa Mayová nemôže konať

  21.08.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Britská premiérka Theresa Mayová má ďalší problém s aktivovaním článku 50 Lisabonskej zmluvy a začatím procesu vystúpenia z Európskej únie, čo si v referende odhlasovali Briti. Zdá sa, že Brexit musí zatiaľ počkať. 

  Theresa May lupa
  Premiérka Veľkej Británie zatiaľ nemôže konať. | The Sun

  Podporovatelia kampane za zotrvanie Británie v EÚ totiž už vyzbierali 32000 libier z 50000 potrebných na to, aby výsledok referenda mohli napadnúť na súde.

    

  Novinárom oznámili, že sú presvedčení o úspešnom vyzbieraní potrebných peňazí. Snaha o vystúpenie z EÚ sa tak dostane na súd a Mayová bude zrejme musieť čakať na výsledok procesu kým aktivuje článok 50. Vláda totiž odmieta o aktivovaní článku 50 hlasovať v parlamente a chce konať iba na základe výsledkov referenda. Až 480 zo 650 poslancov totiž v júnovom referende podporovala zotrvanie v Únii a nie je isté ako by zahlasovali ak by táto otázka prišla do parlamentu. Mayová takisto čelí politickým tlakom na to, aby aktivovanie článku 50 oddialila.

   

  Primátor Londýna Sadiq Khan ju vyzval, aby počkala na výsledok budúcoročných volieb vo Francúzsku a Nemecku a dodzvedela sa s kým bude rokovať. 

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku