FAKT24


sviatok má , zajtra

  PRÍPAD SA POHOL

  Dozoroval vyšetrovanie Kaliňáka, potom prišlo obvinenie a teraz...Špirkovi postupne vracajú spisy!

  23.08.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Prokurátorovi Vasiľovi Špirkovi postupne vracajú spisy, ktoré preveroval Úrad špeciálnej prokuratúry GP SR. Pre agentúru SITA to povedala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

  Róbert Kaliňák lupa
  Špirko dozoroval aj vyšetrovanie Kaliňáka. | archív

  Generálna prokuratúra SR v stredu 17. augusta vyhovela sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka a zrušila voči nemu uznesenie o vznesení obvinenia zo zneužitia právomocí verejného činiteľa.

    

  Ako na brífingu informoval generálny prokurátor Jaromír Čižnár, dôvody tohto kroku sú dva. Jednak podľa neho nebolo uznesenie dostatočne odôvodnené a tým preskúmateľné. Druhým dôvodom bolo, že uznesenie bolo vydané predčasne. Trestné stíhanie podľa Čižnára v prípade stále trvá. Obvinenie Špirka sa týkalo jeho postupu pri výsluchu Ľuboša V., ktorý bol odsúdený za daňové podvody, a vypovedal o podozreniach voči iným osobám. Následne podal trestné oznámenie z dôvodu, že pri tom nebol prítomný jeho advokát.

   

  Špirko okrem iného dozoruje vyšetrovanie ministra vnútra Roberta Kaliňáka – konkrétne, či to, akým spôsobom kúpil podiel vo firme B. A. Haus od Ladislava Bašternáka, nebolo trestným činom.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku