FAKT24


sviatok má , zajtra

  KRITIKA VLASTNÝCH?

  FEDOR: Chýba mu diskusia, čo bude ťahať našu ekonomiku o štyri roky!

  28.08.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Poslanca NR SR Martina Fedora (Most-Híd) prekvapuje, že na Slovensku sa vôbec nevedie verejná diskusia o tom, čo bude ťahúňom slovenskej ekonomiky už o štyri roky.

  Martin Fedor lupa
  Martin Fedor | archív

  Ako povedal v rozhovore pre agentúru SITA, vyše 80 percent verejných investícií v Slovenskej republike je spolufinancovaných z EÚ. "Je to obrovský podiel, ktorého výpadok môže znamenať veľké problémy pre našu krajinu. A vieme, že súčasné programovacie obdobie sa končí v roku 2020," upozornil.

    

  Politici by nemali podľa Fedora myslieť len v horizonte volebných období. "Aký bude hospodársky rast Slovenska, na čom bude postavený? Budeme sa ďalej snažiť len o montážne zahraničné investície alebo skúsime urobiť kroky vedúce k ekonomike postavenej na inováciách? Pretože sa ukazuje, že práve toto je budúcnosť. Ak nechceme, aby Slovensko budúcnosť obišla, musíme radikálne zasiahnuť aj do vzdelávacieho systému, pretože bez jeho dobrého fungovania sa nikam neposunieme,“ povedal s tým, že na Slovensku vzdelávací systém nefunguje dobre a toho sme si vedomí už všetci.

   

  Podľa poslanca sú však predpokladom k dobrému vývoju ekonomiky a celej spoločnosti aj geopolitické ciele. "Pevné politické ukotvenie na západe a v Európskej únii, s ktorou máme obchodnú výmenu na úrovni 85 percent, je pre Slovensko nevyhnutné. Jednoznačné postavenie sa za Európsku úniu by malo byť prioritou všetkých normálnych politikov. Politická sila, ktorá bude mať takúto víziu a jasné zahraničnopolitické zameranie, musí mať našu podporu. A v tomto ohľade sa ukazuje, že súčasná vláda nemala žiadnu inú alternatívu," dodal Fedor.

   

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku