FAKT24


sviatok má , zajtra

  MÁ POLITICKÚ MOC?

  Oligarcha Kmotrík prehovoril: Blízky vzťah s Dankom popiera! Prečo nechce priznať, ako to vlastne je?

  27.09.2016 15:40 / politika google+ twitter facebook

  O podnikateľovi a jednom z najbohatších Slovákom Ivanovi Kmotríkovi sa hovorí, že prepojenie na politikov rozhodne má a jeho vplyv je obrovský. Môže za to nielen jeho bohatstvo, ale tiež vlastníctvo spravodajskej televízie TA3. On však bližšie vzťahy s Andrejom Dankom a spol. popiera. Prečo?

  Ivan Kmotrík lupa
  Kmotrík otvorene prehovoril o vzťahoch s politikmi. | archív

  Kmotrík poskytol rozhovor pre Denník N, kde sa rozhovoril aj o vzťahoch s vysokopostavenými politickými špičkami Slovenska. Práve jeho vzťah s Andrejom Dankom je v poslednom odbobí často na pretrase. Dôvodom, prečo sa začalo jeho meno spájať s Dankom je fakt, že sa pred voľbami v marci práve predseda parlamentu objavoval v diskusiách TA3 pomerne často. Podľa informácií, ktorými disponuje FAKT24 je za tým nezáujem verejnoprávnej televízie, ktorá odmietla dokonca uverejniť Dankove predvolebné spoty. A tu sa začalo ich priateľstvo, ktoré prerástlo v blízku spoluprácu. 

    

  O dohadzovaní ľudí na rôzne dobre platené miesta sa toho hovorí v politickom zákulisí veľa a nie je to nič výnimočné. Preto sa aj v prípade Kmotríka spomína často, že on rozhoduje o ľuďoch, ktorí sa dostanú k lukratívnym postom. Naposledy sa tieto podozrenia objavili v prípade Petra Ďurčeka, ktorý sa stal štátnym tajomníkom ministerstva a je nominantom strany SNS. V minulosti navyše zastupoval v právnych záležitostiach práve Kmotríka a jeho firmy. "V koncovke, meno Ďurček – samozrejmá vec – poznám, robil pre nás niektoré právne služby ako ďalší šiesti-siedmi právnici alebo právne kancelárie, ktorých služby používame. Aj o Repákovi (Dušan Repák, právnik blízky Kmotríkovi – pozn. red.) všetci povedia, že je Kmotríkov človek, keď má niekde ísť. No aký je to môj človek, keď má ďalších 200 klientov. Ja nemám s Ďurčekom nič spoločného. Poznám ho a tým sa to pre mňa začína aj končí," povedal pre Denník N Kmotrík a tým poprel, že by on stál za nomináciou Ďurčeka na psot štátneho tajomníka. 

   

  Kmotrík sa nevyhol ani konkrétnej téme Andreja Danka, ktorý v jeho televízií dosta veľmi lukratívny a najmä veľmi rozsiahly priestor tesne pred voľbami. "Tak potom mám blízko ku každému. To už som počul, že mám blízko k Bugárovi, že mám blízko k Smeru, k Jánovi Figeľovi, ja neviem ku komu. Áno, mnohých z nich poznám, ale to vy dobre viete. Vy dobre viete a poznáte tých ľudí, ktorí sú – nazvime to – lobisti alebo finančníci. Viete dobre, že som to nikdy nerobil, robím škatuľky, tlačím somariny, riešim distribúciu, riešim moje špitály, riešim veci, ktoré som si sám postavil a budoval 25 rokov. Tak hádam už nebudem robiť ešte aj finančníka nejakej politickej partaji, aby ste mi to mohli vykričať. Dávam si na to pozor," povedal na margo blízkeho vzťahu s predsedom Národnej rady. Nakoniec však priznal, že na Slovensku je prepojenie na politikov zo strany mocných a bohatých ľudí, ktorí však podľa Kmotríka rozhodne nie je ničím výnimočným.

   

  "Keby sa išlo do detailov, tak neexistuje človek, ktorý by nebol s niekým nejakým spôsobom spojený alebo prepojený – či je to vláda, či je to komunál, či je to čokoľvek iné. To sa jednoducho nedá. Všetci sú fajn, len keby niekto bol prepojený s Kmotríkom, tak je to to najhoršie na svete, čo môže byť. To si vážne myslíte? Čo sme také urobili? Ja som podnikateľ, pýtajte sa ma na podnikateľské veci, a keď niečo urobím zlé, tak mi naložte," dodal ešte pracháč. Rozhodne však nepoprel, že by sa funkcie nerozdávali práve po známosti. Podľa neho ide o to, či je daný človek vo svojej práci dobrý. "V prvom rade je dôležité, či ten človek je dobrý, či tam má možnosť robiť niečo zlé, či bude niečím prospešný, či má nejaké reálne vzdelanie v daných veciach. Až potom, keď sa niečo deje v priebehu obdobia, keď šéfuje podniku alebo rezortu, možno hodnotiť, či je dobrý alebo zlý," dodal na záver Kmotrík. 

   

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku