FAKT24


sviatok má , zajtra

  IDE S NÍM DO BOJA

  Kotleba ho porazil vo voľbách, teraz ide opäť do boja: Poraziť extrémistu? Sú iba dve možnosti...

  05.10.2016 08:00 / politika google+ twitter facebook

  Bývalý predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Vladimír Maňka, ktorý v posledných voľbách prehral v druhom kole s Marianom Kotlebom, vidí dve možnosti, ako Kotlebu v regionálnych voľbách poraziť.

  Marián Kotleba lupa
  Maňka chce svojho premožiteľa v najbližších voľbách poraziť. | archív

  Ako povedal pre agentúru SITA, v budúcoročných voľbách by mal proti Kotlebovi kandidovať buď silný spoločný kandidát na začiatku, pred prvým kolom, alebo by mala byť jednoznačná podpora demokratického kandidáta v druhom kole.

    

  "Ak budú silní demokratickí kandidáti, Kotleba sa do druhého kola nemusí dostať. Ľudia už, hádam, pochopili," zdôraznil Maňka a zároveň ocenil aktivitu osobností, ktoré sa postavili za demokraciu a proti fašizmu. Takmer 40 signatárov výzvy adresovanej predsedom demokratických strán žiada, aby strany uprednostnili v budúcoročných voľbách v Banskobystrickom samosprávnom kraji spoločenský záujem nad straníckym a postavili proti súčasnému predsedovi kraja Marianovi Kotlebovi jedného kandidáta. "Na dosiahnutie tohto cieľa je absolútne nevyhnutné postaviť jedného protikandidáta, ktorého bezvýhradne podporia všetky demokratické politické strany a hnutia," píše sa vo výzve, ktorú podpísali napríklad líderka študentov počas revolúcie v novembri 1989 Zuzana Mistríková, bývalá ministerka financií Brigita Schmögnerová, riaditeľ Múzea židovskej kultúry Pavol Mešťan, politológ Juraj Marušiak či humorista Ján Gordulič, humorista a šéfredaktor Deletu Michael Szatmáry, herečka Judita Hansmann a spevák a hudobník Le Payaco Tomáš Sloboda.

   

  Výzvu, ktorú podporilo 36 osobností spoločenského života, možno podpisom podporiť na adrese http://zastavmefasizmus.sk.

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku