FAKT24


sviatok má , zajtra

  OHDHALILA KORUPCIU

  Galko zo SaSky po slovách o korupcii v Smere: Extajomníčku Kolenčíkovú by mala vypočuť prokuratúra!

  06.10.2016 11:55 / politika google+ twitter facebook

  Generálna prokuratúra by mala podľa podpredsedu strany Sloboda a Solidarita Ľubomíra Galka vypočuť bývalú krajskú tajomníčku strany Smer-SD v Nitre Renátu Kolenčíkovú.

  Ľubomír Galko lupa
  Galko chce, aby Kolenčíkovú vypočula prokurátora, pre jej vyjadrenia o korupcii. | archív

  Povedal to na brífingu v NR SR po tom, čo Denník N uverejnil rozhovor s ňou, v ktorom opísala situáciu v strane, v ktorej pôsobila 16 rokov. Galko citoval slová Kolenčíkovej z rozhovoru pre Denník N.

    

  "Veľmi som si Roberta Fica vážila, obdivovala som ho, je to politik veľkého rangu. Bol osobný priateľ môjho partnera, chodil aj k nám domov. Veľmi ma sklamal korupciou a klientelizmom. Dozvedela som sa o ďalších veciach a ľuďoch, ktorí riadia Smer-SD," citoval Galko s tým, že ju treba vypočuť, kým je ochotná hovoriť. "Nitrianska krajská tajomníčka Renáta Kolenčíkova sa vyjadrila, že ju Fico sklamal, že sa v Smere dusila a teraz sa cíti slobodná. Toto sú mimoriadne závažné slová bývalej funkcionárky a nemôžu zostať nepovšimnuté. Vyzývam generálnu prokuratúru, špeciálnu prokuratúru, aby dnes už slobodnú Renátu Kolenčíkovú vypočuli," povedal. Podľa neho boj s chobotnicou korupcie v neposlednom rade vyžaduje odhodlaných a nebojácnych ľudí. "Musíme ju všetci počúvať a veľa sa jej pýtať. Jej osobné sklamanie by sa mohlo pretaviť do spoločensky prospešnej činnosti generálnej prokuratúry. Prokuratúra sa však na ňu nesmie pozerať ako na dámu s neuspokojenými vysokými ambíciami," dodal. Galko verí, že generálna prokuratúra dá možnosť Kolenčíkovej splniť si občiansku povinnosť.

   

  Kolenčíková prehovorila najmä o tom, čím ju Fico sklamal. "Korupciou a klientelizmom, veľmi. V poslednom čase som sa v Smere dusila, už to bolo nad moje sily. Keď som odišla zo strany, vydýchla som si a cítim sa slobodná," povedala v šokujúcom rozhovore pre Denník N. Okrem toho hovorila aj o pomeroch v prípade nadmerných vratiek DPH. "Riaditelia daňových úradov sú politické nominácie. V roku 2012 sa stal riaditeľom v Nitre pán Uharka. Bolo nám povedané, že to je apolitická nominácia a nemáme sa do toho starať," povedala a opísala aj informácie o oligarchoch, ktorí majú Smer viesť. "Nevedela som o tom. Vedela som, že peniaze sú potrebné. Môj partner bol poslanec Národnej rady, krajský šéf Smeru. Keď sme stranu zakladali, museli sme, samozrejme, zohnať aj nejaké peniaze od sponzorov a naliať ich do strany, aby sme aj my mali na výplaty. Áno, tak sme začínali. Zarábala som nejakých 250 eur. Nikdy som však neskúmala, či to boli títo oligarchovia, nikdy sa o tom nehovorilo. Mala som asi ružové okuliare. Myslela som si, že naozaj nastane zmena, ale po toľkých rokoch v politike som presvedčená o tom, že či to je Fico, Mečiar, Dzurinda, Danko, je to všetko o tom istom," povedala ešte Kolenčíková.

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku