FAKT24


sviatok má , zajtra

  MÁ PROBLÉM SO ZÁKONOM?

  Ďalší škandál Matoviča: Podali na neho trestné oznámenie! Vyplácať ľudí pred Bonaparte mal v hotovosti!

  05.10.2016 14:20 / politika google+ twitter facebook

  Poslanec Národnej rady Igor Matovič má na krku ďalší škandál. Podľa informácií, ktorými disponuje FAKT24.sk, bolo na neho podané trestné oznámenie. Dôvodom sú protesty pred komplexom Bonaparte, ktoré počas leta usporiadal práve opozičný poslanec. Čo Matovič spravil, že má problémy so zákonom?

  Igor Matovič lupa
  Matovič má zdá sa ďalší problém, o ktorom nemal nikto vedieť. | Profimedia

  Pred pár dňami bolo na Okresnú prokuratúru doručené podanie, kde sa spomína práve meno Igora Matoviča. Ten si mal počas jedného z protestov pred Bonaparte poriadne zavariť. Dôvodom bolo vystúpenie rómskej kapely z Vranova nad Topľou, ktorá nahradila avizovaného Františka Nedvěda. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby poslanec za opozíciu nezaplatil kapele v hotovosti na ruku, bez akejkoľvek zmluvy, či dokladu.

    

  A tým sa mal podľa podania na prokuratúre dopustiť tresného činu. Vyhol sa totiž zrejme riadnej daňovej povinnosti. Na internete sa navyše objavila emailová komunikácia, ktorá mala prebehnúť medzi Matovičom a bývalým splnomocnencom vlády pre rómske komunity Petrom Pollákom, ešte v júli tohto roka. Z nej jasne vyplýva, že šéf OĽaNO platil "cash" a naozaj sa tým mohol dopustiť trestného činu. Či išlo o jeho nevedomosť, alebo urobil opäť obrovskú chybu ako v prípade pozastavenia živnosti nevedno. Matoviča sme prostredníctvom hovorcu strany oslovili, zatiaľ nám však odpoveď neprišla. Rovnako nás zaujímalo, či sa Okresná prokuratúra bude podaním zaoberať a či takéto podanie majú na stole. Tí nám túto informáciu potvrdili. "Dňa 26.09.2016 bolo na Okresnú prokuratúru Bratislava I poštou doručené anonymné trestné oznámenie na menovanú osobu. Trestné oznámenie bolo dňa 28.09.2016 podľa § 198 ods. 1 Trestného poriadku odovzdané na vybavenie Obvodnému oddeleniu Policajného zboru Staré Mesto - západ Odboru poriadkovej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava I.," napísal Michal Šúrek, hovorca Krajskej prokuratúry.

   

  Samotný Matovič sa od celej situácie dištancuje a o mailoch simyslí svoje. Hovorca strany OĽaNO nám v stanovisku zaslal vyjadrenie, že emailová komunikácia, ktorá má Matoviča usvedčovať z porušenia zákona, je vymyslená a ide o jasný podvrh. "4.9.2016 bolo zverejnené video, v ktorom bola uvedená vymyslená e-mailová komunikácia z 27.8.2016 zo schránky Michala Šipoša na schránku Igora Matoviča. Ďalej komunikácia z 25. a 27.8.2016 údajne medzi Michalom Šipošom a Ninou Uherčíkovou (udajna-komunikacia.png). 5.9.2016 sme si preto vyžiadali stanovisko správcov jednotlivých mailových serverov. Z nich vyplýva, že žiadna takáto komunikácia nikdy neprebehla a je to teda celé podvrh a výmysel. Správcom e-mailového servera, kde sa nachádzaju schránky obycajniludia.sk je Websupport a emailového servera lubovna.sk Exo Hosting. Obe stanoviská sa nachádzajú v prílohe. Z technického hľadiska ide o amaterizmus, keďže akýkoľvek pohyb (prijatie správy, odoslanie správy, vymazanie správy) v emailovej schránke sa podrobne zaznamenáva u tretej strany - u hostingových spoločností. Tie nezávisle na sebe potvrdili, že ide o podvrh a z tohto dôvodu neprikladáme relevanciu ani ďalším vymysleným správam, ktoré sa "záhadne" objavujú. Keďže aj vami spomínaná vymyslená komunikácia I. Matoviča a P. Polláka pochádza presne z toho istého "zdroja", ide tak ako v predošlých prípadoch o jedno veľké klamstvo," napísal Daniel Mitaš. 

   

  Oznámenie o skutočnostiach, ktoré nasvedčujú spáchaniu trestného činu podal anonym, ktorý v liste uviedol, že tak robí zo strachu o svoju bezpečnosť. Preto je podanie anonymné. A čo sa píše v mailoch, ktoré boli zverejnené na internete? Matovič dokonca vedel, že František Nedvěd nepríde o niekoľko dní vopred. Oficiálne to však povedal až podstatne neskôr. "Nedvěd nepríde. Je dohodnuté, že oficiálne to zruší až v pondelok. Von to dáme až poobede, aby prišlo čo najviac ľudí. Potrebujem náhradu. Rýchlo nejakú kapelu. Nemusí to byť nič komplikované. Niekto, kto je ochotný. Alebo urobí za peniaze. Rýchlo," napísal Pollákovi, ktorý na to reagoval jasne: "Mám rómsku, sú z Vranova, ale prídu na pondelok. Je ich 5 každý 600. Ale ruka ruka." Ak sú emaily skutočné, Matovič má zarobené na ďalší prúser a rozhodne mu to nepridá vsituácii, v ktorej sa momentálne nachádza. O jeho osude totiž bude rozhodovať parlamemtný výbor, kedy mu kvôli nepozastavenej živnosti hrozí odobratie poslaneckého mandátu. 

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku