FAKT24


sviatok má , zajtra

  PAŠKA MIMO HRY

  ŠOK v Smere: Po kritike v strane odstavil Fico Pašku: Na konferencii o dva týždne bude poriadne dusno!

  10.10.2016 00:03 / politika google+ twitter facebook

  Programová konferencia strany Smer-SD, ktorá mala byť koncom septembra, sa napokon uskutoční v sobotu 22. októbra. Rozhodlo o tom vedenie strany.

  Pavol Paška lupa
  Paška je momentálne mimo hry v prípade programu konferencie. | archív

  Ideové tézy pôvodne na programovú konferenciu vypracovali podpredseda strany Pavol Paška a poslanec NR SR Ľubomír Blaha, ktorý však nie je členom Smeru-SD. Ich materiál však po vnútrostraníckej kritike napokon nebude slúžiť ako podklad na rokovanie.

    

  Vedenie napokon poverilo prípravou programu Vladimíra Faiča. Ten je šéfom zboru poradcov premiéra, poslancom NR SR a členom vedenia Smeru-SD. Na konferenciu najsilnejšia vládna strana pozýva aj sociálnych demokratov zo zahraničia. Účasť prisľúbil český premiér Bohuslav Sobotka a nemeckí sociálni demokrati na čele s predsedom Sociálnodemokratickej strany Nemecka Sigmarom Gabrielom. O zrušení septembrového termínu konferencie rozhodlo užšie vedenie strany Smeru-SD. Podľa oficiálneho stanoviska bol dôvodom záujem zorganizovať programovú konferenciu v širšom medzinárodnom rozmere so zreteľom na nové výzvy, ktorým musí čeliť európska sociálna demokracia. V dokumente, ktorý pripravili Paška s Blahom sa Smer označoval za štandardnú programovú stredoľavú politickú stranu, ktorá sa hlási k tradičným hodnotám slovenskej a európskej sociálnej demokracie. Vzhľadom na aktuálny vývoj na Slovensku aj v Európskej únii však prináša svoje vlastné sociálnodemokratické predstavy o ďalšom smerovaní spoločnosti. Paška s Blahom Smer-SD označili v dokumente za nenahraditeľnú politickú silu.

   

  „Bez sociálnej demokracie sa nedá zabezpečiť funkčný sociálny štát. Bez sociálnej demokracie všetky sociálne výdobytky budú zrušené, čoho dôkazom bola aj politika pravicových vlád na Slovensku,“ píše sa v ideových tézach, ktoré boli členom Smeru-SD predložené na diskusiu k programovej konferencii.

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku