FAKT24


sviatok má , zajtra

  KAUZA TENDRA

  Neslávny nástenkový tender za miliardy: Dvaja ministri padli a teraz...obžalovali päť osôb aj exministrov!

  25.10.2016 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v stredu 19. októbra na Špecializovaný trestný súd obžalobu na päť osôb v súvislosti s machináciami pri verejnom obstarávaní.

  Marián Janušek Igor Štefanov lupa
  Dvojica exministrov čelí závažným obvineniam. | Profimedia

  Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová, obžaloba sa konkrétne týka Mariána Janušeka, Igora Štefanova, Radoslava B., Tomáša L. a Zdenky K.

    

  Marián Janušek čelí obžalobe za zločin machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe spolupáchateľstvom v súbehu s obzvlášť závažným zločinom zneužívania právomoci verejného činiteľa a obzvlášť závažným zločinom porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Igor Š., Radoslav B., Tomáš L. a Zdenka K. sú obžalovaní za zločin machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe spolupáchateľstvom. Prípad sa týka kauzy takzvaného nástenkového tendra z roku 2007. Ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja vtedy zverejnilo oznam o tendri v hodnote 3,6 miliardy vtedajších korún iba na nástenke na chodbe rezortu.

   

  Ponuku zaslalo len jedno konzorcium, ktoré následne vyhralo. Kauza stála kreslo dvoch ministrov za Slovenskú národnú stranu, tá sa od nich teraz dištancuje. "Ani jeden z pánov nie je členom Slovenskej národnej strany. Čo sa týka tejto kauzy, nechávame všetko na orgány činné v trestnom konaní, prípadne súd," znelo stanovisko SNS. Obom pánom hrozia poriadne vysoké tresty, pretože sadzby sú v tomto prípade až nad desať rokov. Keď Janušeka oslovila TV Markíza, odbil ich vulgarizmami a tým, že sa nechce vyjadrovať. Štefanov nereagoval vôbec. 

  pop | fakt24.sk

  Komentáre k článku