FAKT24


sviatok má , zajtra

  NAĎALEJ POSLANCOM?

  Jasný odkaz ľudí: Nechajte Matovičovi mandát!

  02.11.2016 00:01 / politika google+ twitter facebook

  Líder parlamentnej strany OĽaNO-NOVA Igor Matovič má stále dôveru ľudí. Podľa najnovšieho prieskumu si totiž väčšina opýtaných myslí, že by mu parlament nemal vziať jeho poslanecký mandát.

  Igor Matovič lupa
  Igorovi Matovičovi hrozí, že príde o poslanecký mandát. | SITA

  Všetko vyplýva z telefonického prieskumu agentúry Polis pre agentúru SITA, ktorý sa uskutočnil od 15. do 22. októbra na vzorke 1409 respondentov starších ako 18 rokov na území celej SR. Väčšina opýtaných si nemyslí, že by mal parlament zobrať lídrovi hnutia OĽaNO-NOVA Igorovi Matovičovi mandát.

    

   

  Na otázku "Ste za to, aby parlament odobral Igorovi Matovičovi poslanecký mandát, keďže ten opakovane v dvoch po sebe idúcich funkčných obdobiach porušil ústavný zákon, ktorý poslancom zakazuje podnikať?" odpovedalo 28 percent opýtaných, že by mu mandát podľa nich rozhodne nemali zobrať.

   

  Ďalších 20,5 percenta opýtaných zvolilo odpoveď "skôr nie ako áno". Za zobratie mandátu je rozhodne 14,1 percenta ľudí a ďalších 22,4 percenta opýtaných odpovedalo "skôr áno ako nie". Celkovo 15 percent respondentov na otázku nevedelo odpovedať.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku