FAKT24


sviatok má , zajtra

  POZNÁ TREST

  JÁN SLOTA: Vinný!

  10.11.2016 18:00 / politika google+ twitter facebook

  Bývalý šéf SNS dostal podmienku a zákaz šoférovania!

  Ján Slota lupa
  Jána Slotu uznal súd vinným. | SITA

  Bývalého poslanca a šéfa národniarov Jána Slotu uznal súd vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Žilinský okresný súd mu uložil peňažný trest 6 000 eur a ako prípadný náhradný trest pol roka väzenia. Zároveň mu na šesť rokov zakázal viesť motorové vozidlo.

     

   

  Ako ďalej uviedol hovorca Krajskej prokuratúry v Žiline Milan Cisarik, s rozhodnutím súdu o vine je prokuratúra spokojná, ale proti výroku o treste podal prokurátor odvolanie. „Pretože ho považuje za nedostatočný. Predošlý peňažný trest nesplnil u obžalovaného účel, pretože sa opätovne dopustil rovnakého protiprávneho konania,“ povedal Cisarik.

   


  Ján Slota spôsobil 18. januára nehodu v katastri obce Porúbka v Žilinskom okrese. Na Porsche Cayenne zozadu narazil do pred ním idúceho Audi A6, to po náraze narazilo do Suzuki SX4. Vodiča Audi po nehode ošetrili. Ján Slota dychovú aj krvnú skúšku na alkohol odmietol, 56-ročnému šoférovi Audi ani 39-ročnému vodičovi Suzuki alkohol nezistili. Na základe vyjadrenia lekára nemohol byť 62-ročný Ján Slota po nehode umiestnený do policajnej cely, lekár tiež rozhodol o jeho nutnej hospitalizácii.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku