FAKT24


sviatok má , zajtra

  NOVÍ PRÍVRŽENCI

  ISLAMSKÝ ŠTÁT: Trump je absolútny maniak!

  16.11.2016 13:00 / politika google+ twitter facebook

  Zvolenie Donalda Trumpa za amerického prezidenta, zdá sa, potešilo aj teroristov z Islamského štátu. Veliteľ tejto organizácie v Afganistane označil Trumpa za „absolútneho maniaka“. Trumpova nenávisť voči moslimom však ISISu pomôže získať tisícky nových prívržencov.

  Donald Trump lupa
  Veliteľ Islamského Štátu nazval Trumpa maniakom. | Internet

  Trump sa stal medzi moslimami nepopulárnym v novembri 2015, keď po útokoch teroristov v Paríži vyzval na zákaz vstupu do USA pre všetkých moslimov. Trump svoj krok stále obhajuje s tým, že nebol namierený voči moslimom, ale mal ochrániť Američanov.

    

   

  „Tento chlap je absolútny maniak. Jeho nenávisť voči moslimom nám však uľahčí prácu. Získame tisícky nových členov. Ak začne plniť to, čo sľuboval v predvolebnej kampani, tak to určite vyprovokuje moslimskú komunitu po celom svete,“ povedal Abu Omar Khorasani pre agentúru Reuters. Podľa neho bol Obama v porovnaní s Trumpom neškodný a určite inteligentnejší.

   

   

  Trump sa pred voľbami vyhrážal tým, že ostro zasiahne proti Islamskému štátu a tiež hrozil tým, že po teroristických útokoch zakáže vstup Moslimov do Ameriky.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku