FAKT24


sviatok má , zajtra

  VERBÁLNY ÚTOK

  Robert Fico: Ostrá kritika prezidenta Andreja Kisku!

  27.11.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Predseda vlády Robert Fico sa v posledných dňoch prezentuje verbálnymi útokmi na médiá, či svojich politických kolegov. Najnovšie si podal aj prezidenta SR.

  fico lupa
  Robert Fico verbálne zaútočil na prezidenta Andreja Kisku. | Facebook Robert Fico

  Novelu Rokovacieho poriadku NR SR strana SMER-SD opätovne podporí. Potvrdil to premiér Robert Fico v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy. Túto novelu vetoval prednedávnom prezident Andrej Kiska, čo sa premiérovi vôbec nepáči. 

    

   

  "Nechápem, čo sa prezident stará do života Národnej rady. To je predsa vnútorný život Národnej rady. Verím, že tento zákon bude bezproblémovo schválený a že pomôže k väčšiemu poriadku v Národnej rade," povedal v rozhovore Fico. Zároveň dodal, že prezident by mal veto používať v celkom iných prípadoch. 

   

  "V parlamente treba spraviť konečne poriadok. Hoci ja nesedím v parlamente, ale to, čo sa tam deje zo strany opozície, je neakceptovateľné. Odmietam, aby na vystúpenia ministrov a poslancov za vládnu koalíciu vykrikovali opoziční poslanci zabiť, obesiť, zavraždiť, utopiť," uviedol Fico, ktorý tak plne vyjadril podporu predsedovi Národnej rady Andrejovi Dankovi. SMER-SD tak znovu podporí novelu zákona v parlamente.

   

   

  "Bol doteraz platný rokovací poriadok. A v roku 2012 až 2016 ja si teda nepamätám situáciu, že by sme bránili opozičným poslancom čokoľvek hovoriť. Ak niekto niekomu bránil hovoriť, tak to bolo v rokoch 2010 až 2012, keď Smer bol v opozícii a pamätám si, ako vytiahli tie staré čiernobiele televízory, tam nám ich položili do dvoch kútov parlamentu a takto nám odťukával čas, koľko môžeme hovoriť," uzavrel premiér.

   

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku