FAKT24


sviatok má , zajtra

  ZLATÉ PADÁKY

  ZA PRÚSERY A KAUZY ICH VYKOPLI: SMEROM NAHOR! Podivné rošády ministra Druckera. Valocký s Dolinským končia na svojich miestach, obaja dostali lukratívnejšie fleky!

  30.11.2016 07:00 / politika google+ twitter facebook

  Minister Tomáš Drucker odvolal šéfov Národného onkologického ústavu aj Fakultnej nemocnice v Nitre. Obidvom však pridelil nové lepšie miesta!

  Minister Tomáš Drucker lupa
  Tomáš Drucker spravil podivné rošády vo vedeniach nemocníc. | MZSR

  Národný onkologický ústav (NOÚ) v Bratislave bude viesť Jozef Valocký, ktorý doteraz pôsobil ako riaditeľ fakultnej nemocnice v Nitre. Ako informovalo Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, FN Nitra povedie Kamil Koleják.

    


  Doterajší riaditeľ NOU Jozef Dolinský prijal ponuku ministra zdravotníctva Tomáša Druckera a od 1. decembra 2016 bude šéfom tímu zodpovedného za prípravu a realizáciu novej Univerzitnej nemocnice v Bratislave. Túto pozíciu bude zastávať na rezorte zdravotníctva v priamej pôsobnosti ministra. "Ministerstvo zdravotníctva má záujem využiť bohaté manažérske skúsenosti Jozefa Dolinského pri príprave a realizácii novej Univerzitnej nemocnice v Bratislave, kde posilní najužší pracovný tím," zhodnotil Drucker.

   


  Jozef Valocký doposiaľ viedol Fakultnú nemocnicu v Nitre, ktorú vyhodnotil inštitút INEKO ako nemocnicu roka 2016. "V Nitre som pôsobil osem rokov a možnosť viesť NOU som prijal ako manažérsku výzvu. Mimoriadne mi záleží na tom, aby sa toto zariadenie aj naďalej profilovalo ak pracovisko, kde sa poskytuje špičková zdravotná starostlivosť na tej najvyššej úrovni," konštatoval Valocký.

   


  Vedením nemocnice bude poverený doterajší prednosta Neurochirurgickej kliniky FN Nitra Kamil Koleják, ktorý nemocnicu už v minulosti viedol. "Som presvedčený, že tak Jozef Valocký ako aj Jozef Dolinský a Kamil Koleják sa úspešne zhostia svojich nových pozícií v prospech našich pacientov, ako aj zdravotníckych pracovníkov," uzavrel Drucker.

   

  S oboma mužmi sa však spájajú zaujímavé kauzy, po ktorých by iní už dávno skončili. Jozef Valocký kryl bielenie zdravotnej dokumentácie novorodenca, kúpil operačné stoly pre poltonových pacientov a dvakrát čelil nedostatku anestéziológov, ktorí sú nevyhnutní pre operácie.

   

  Škandály sú spájané aj s Dolinským a Národným onkologickým ústavom - najprv išlo o škandál s kšeftovaním s liekmi, nedávno zase polícia zatkla onkológa Tomáša Š., ktorý sa priznal k braniu úplatku.

   
   

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku