FAKT24


sviatok má , zajtra

  SCHRÁNKOVÁ FIRMA

  OLIGARCHA VÝBOH: Ficov kamarát má schránkovú firmu na Cypre! Z výšky jej majetku sa vám zatočí hlava!

  30.11.2016 15:00 / politika google+ twitter facebook

  Miroslav Výboh, oligarcha napojený na stranu Smer-SD a samotného premiéra Fica rozbieha ďalší biznis. Investoval do realít.

  Výboh lupa
  Oligarcha Miroslav Výboh má schránkovú firmu na Cypre. | Profimedia

  Šedá eminencia Smeru. Týmto prirovnaním je častokrát označovaný Miroslav Výboh. Oligarcha, ktorý je blízkym priateľom Roberta Fica. Ten sa v ostatnom čase rozhodol zveľadiť svoje podnikateľské aktivity. Vo veľkom investuje do nehnuteľností, kvôli čomu založil v Londýne skupinu. 

    

   

  Jeho spoločnosť Mayfair Assets Limited však okrem iného vlastní aj spoločnosť na Cypre, ktorej majetok presahuje 15 milónov libier. Firma nesie názov Nikai Holding. Túto informáciu priniesol portál Aktuality.sk. „Jej hlavnou aktivitou je investícia do developerského projektu. Vzhľadom k podpísanej zmluve o mlčanlivosti s našimi obchodnými partnermi nie je v súčasnosti možné viac informovať o aktivitách spoločnosti,“ povedala Katarína Petrášová z firmy AMW, kde je Výboh členom dozornej rady pre spomínaný portál. 

  Podľa informácií ide o súkromný projekt, o ktorom sa už čoskoro dozvieme bližšie informácie. Zaujímavé však je, že v cyperskom registri Výboha ani jeho firmu nikto nenájde. Podľa registra je oficiálnym vlastníkom firmy správcovská spoločnosť Berg Nominees Limited. Výboh sa k nej hlási iba v dokumentoch londýnskej firmy Mayfair Assets.

   

   

  Berg Nominees pritom nie je pre Slovákov ničím novým, v minulosti vlastnila inú schránkovú firmu na Cypre Evock Limited, známu z mýtneho tendra. Ako ďalej dodala Petrášová, firma Mayfair Assets Limited by mala postupne združiť všetky jeho aktivity. „Cieľom tohto investičného holdingu je v blízkom čase konsolidovať všetky investičné a obchodné aktivity v portfóliu pána Miroslava Výboha.“

  Do holdingu Miroslava Výboha patria firmy, ktoré na Slovensku investujú do nehnuteľností. Jeho  meno sa spája aj s bratislavským hotelom DoubleTree by Hilton, ktorý oficiálne vlastnia Juraj Široký a Jozef Brhel. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku