FAKT24


sviatok má , zajtra

  ODVOLANIE MINISTRA

  Harabin šokuje! Chce, aby Fico odvolal Kaliňáka! Má to vôbec šancu na úspech?

  19.05.2016 01:30 / politika google+ twitter facebook

  Štefan Harabin si myslí, že premiér Robert Fico by mal prezidentovi podať návrh na odvolanie z funkcie ministra vnútra Roberta Kaliňáka. Napísal mu to v liste, ktorý poskytol agentúre SITA.

  Štefan Harabin lupa
  Harabin chce, aby Fico odvolal Kaliňáka. | Česká televízia

  "Zrejme dozrel čas na to, aby ste v záujme zachovania atribútov právneho štátu dali prezidentovi návrh na odvolanie Kaliňáka z postu člena vlády, pretože pravdepodobne používa verejne fašistické praktiky proti súdnej moci a jej jednotlivým reprezentantom," tvrdí Harabin, ktorý stále pôsobí ako sudca Najvyššieho súdu SR.

    

  Harabin po tom, čo minulý týždeň v utorok počas prestávky cez disciplinárne pojednávanie spadol kryt z lampy na miesto, kde predtým sedel, požiadal o ochranku. Na generálnu prokuratúru zároveň podal trestné oznámenie pre podozrenie z pokusu zločinu vraždy, resp. z pokusu zločinu ťažkej ujmy na zdraví na neznámeho, resp. neznámych páchateľov. Za jedného z podozrivých označil aj ministra vnútra Kaliňáka. V liste premiérovi v tejto súvislosti napísal, že ho uisťuje, že pokiaľ sa jemu alebo jeho rodine niečo stane, s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote bude za tým Kaliňák.

   

  Kaliňák dnes po rokovaní vlády na otázky týkajúce sa Harabina pripomenul minulotýždňové stanovisko tlačového odboru rezortu vnútra, podľa ktorého najväčším nebezpečenstvom, ktoré Harabinovi hrozí, je od neho samotného a pred tým ho žiadna ochranka neochráni. Dnes Kaliňák dodal, že problémov, ktoré má Slovensko, je naozaj veľa a Harabin je už historická postava.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku