FAKT24


sviatok má , zajtra

  SNEM SMERU

  MONIKA FLAŠÍKOVÁ BEŇOVÁ: Vedenie Smeru je utrhnuté od reality! Je to trápne! Fico nevie reagovať na kritiku a opodstatnené postoje!

  11.12.2016 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Snem Smer-SD skončil podľa očakávaní - žiadne veľké zmeny nenastali. Robert Kaliňák je opäť podpredsedom strany.

  Monika Flašíková Beňová lupa
  Monika Beňová je zo situácie v Smere už zúfalá. | Facebook Monika Beňová

  Premiér Robert Fico naďalej povedie Smer-SD. Do funkcie ho 359 hlasmi opätovne zvolili delegáti na sneme v Prešove. Na čele strany stojí od jej vzniku. Novými podpredsedami Smeru-SD sa stali Juraj Blanár a Peter Žiga. Podpredsedami aj naďalej zostávajú Marek Maďarič, Peter Kažimír, Peter Pellegrini a Robert Kaliňák. Najviac hlasov z podpredsedov získal Pellegrini 348. Kažimíra podporilo 345 delegátov, Kaliňáka 318, Maďariča a Blanára 311 a Žigu 300.

    

   

  Tieto výsledky, konkrétne zotrvanie vo funkcii Roberta Kaliňáka poriadne pobúrili Moniku Flašíkovú Beňovú, ktorá dokonca odišla zo snemu okamžite po voľbe. Celý deň napokon zhodnotila na svojom Facebookovom profile: "Neviem, ale je už vážne trápne, keď predseda strany nevie reagovať na opodstatnené postoje a kritiku ničím vecným alebo zmysluplným, len frázami o odtrhnutosti od reality. Bola som v piatok na diskusii v Trnave na univerzite so študentmi a teda úprimne, ak tu niekto naozaj od reality odtrhnutý je, tak to je časť vedenia Smeru. A to sme pred takmer dvoma mesiacmi hovorili o korektnosti v straníckych vzťahoch :). netreba stále hľadať nepriateľov a vykopávať zákopy. Politika v slušných stranách je o dialógu. Slušným dialógom dosiahneme slušné riešenia a posilníme slušnosť v spoločnosti. Pekný večer. PS:.....diskutovať o Kaliňákovi po ohlásení výsledkov voľby podpredsedov by snáď už nebolo ani zábavné," rozhorčila sa politička. 

   


  Juraj Blanár je členom Smeru od vzniku strany, teda od roku 2000. Následne od roku 2001 pôsobil ako okresný predseda Žilina a v septembri toho istého roka sa stal krajským predsedom strany Smer-SD v Žilinskom kraji. V roku 2002 bol zvolený za poslanca NR SR. V parlamente pôsobí dodnes. Od roku 2006 je zároveň predsedom Žilinského samosprávneho kraja.

   


  Peter Žiga bol prvýkrát zvolený do parlamentu v roku 2006. Následne bol vymenovaný za štátneho tajomníka Ministerstva hospodárstva SR. Po parlamentných voľbách v roku 2010 sa stal poslancom NR SR. Pôsobil ako predseda Výboru pre kontrolu vojenského spravodajstva. Po predčasných parlamentných voľbách v marci 2012 bol zvolený za poslanca NR SR, ale mandát poslanca si neuplatňoval, nakoľko bol vymenovaný do funkcie ministra životného prostredia. Po voľbách v roku 2016 sa stal ministrom hospodárstva. Ako minister životného prostredia naštartoval veľký program výstavby protipovodňových opatrení a bol aj pri prebratí vodnej elektrárne v Gabčíkove do rúk štátu. Presadil zákaz ťažby uránu, ústavný zákaz vývozu vody. Ako minister hospodárstva bol počas predsedníctva pri prijatí medzinárodnej zmluvy EÚ s Kanadou o voľnom obchode alebo pri príchode významných investorov, naposledy veľkého japonského koncernu do Košíc. Ešte v minulom volebnom období sa podieľal na príchode megainvestície Jaguar Land Rover.

   


  Pavol Paška a Dušan Čaplovič dnes vo funkciách podpredsedov skončili, delegáti ich však zvolili za členov predsedníctva strany. Fico Paškovu kandidatúru do predsedníctva zdôvodnil tým, že úspešne dotiahol do konca integráciu stredoľavého politického priestoru, o čom môže pravica len snívať. Aj preto je podľa Fica Smer-SD v súčasnosti dominantnou stranou od stredu doľava. „Nemožno opomenúť ani jeho pôsobenie ako dvojnásobného predsedu NR SR. Pavol Paška má zásluhu na tom, že od Smeru-SD nikdy neodišiel žiaden poslanec," povedal Fico. Skúsenosti Pašku podľa Fica budú pre predsedníctvo cenné.

   


  Strana Smer-SD dnes na sneme v Prešove opäť odmenila deviatich svojich členov zlatými odznakmi za vykonanú prácu. Ide o tradíciu, ktorá sa opakuje na sneme každý rok.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku