FAKT24


sviatok má , zajtra

  KAUZA BAŠTERNÁK

  VÝSMECH CELÉMU SLOVENSKU: Spokojný Kaliňák! NAKA ho podržala, odmietla začať trestné stíhanie. Kšefty s Bašternákom zdá sa nikomu nevadia!

  06.01.2017 00:00 / politika google+ twitter facebook

  NAKA odmietla začať trestné stíhanie v kauze B. A. HAUS.

  Róbert Kaliňák lupa
  Robert Kaliňák je v suchu. NAKA odmietla začať trestné stíhanie. | Profimedia

  Ak sa našiel niekto, kto dúfal, že kauza Bašternák a kúpa akcií pod cenu Robertom Kaliňákom a Jánom Počiatkom od Ladislava Bašternáka sa dorieši trestným stíhaním, mýlil sa. 

    

   

  Ukázalo sa totiž, že Národná kriminálna agentúra (NAKA) odmietla trestné stíhanie začať. Informoval o tom na svojom facebookovom profile exposlanec Daniel Lipšic. " NAKA ODMIETLA ZAČAŤ TRESTNÉ STÍHANIE V KAUZE B. A. HAUS. V súlade s dnešným vyjadrením R. Kaliňáka, že korupcia na najvyšších miestach na Slovensku neexistuje, rozhodla NAKA nezačať vyšetrovanie kauzy, v ktorej R. Kaliňák a J. Počiatek kúpili od L. Bašternáka výrazne pod cenu akcie spoločnosti B. A. Haus. Darmo, kde neexistuje korupcia, tam sú dokazy zbytočné. Vyšetrovateľ NAKA sa vo svojom uznesení nedal zahanbiť. Vo vzťahu k podozreniu, že uvedenou transakciou mohli byť legalizované príjmy z daňových podvodov L. Bašternáka uviedol, že "nie sú známe informácie, ktoré by nasvedčovali, že by všetky alebo čo i len niektoré spoločnosti v ktorých štatutárnych orgánoch L. Bašternák posobí alebo v minulosti posobil, neoprávnene uplatňovali nadmerné odpočty k dani z pridanej hodnoty". Takže na Slovensku neexistuje nielen korupcia, ale vlastne ani daňové podvody. A teda určite žiadne daňové podvody "nášho človeka". Zaujímavo sa vyšetrovateľ vysporiadal aj s podhodnotenou cenou akcií. Ak by aj táto cena bola podhodnotená, tak "Obchodný zákonník, ktorý upravuje inštitút kúpnej zmluvy, neobmedzuje výšku kúpnej ceny". Týmto právnym názorom vyšetrovateľ potvrdil slová svojho ministra o neexistencii korupcie - totiž aj akýkoľvek priamy finančný úplatok sa podľa tejto "teórie" dá kvalifikovať ako "dar" pričom "Občiansky zákonník, ktorý upravuje inštitút darovacej zmluvy, neobmedzuje účel a dovod daru". Takže kruh sa uzavrel. Ak by to nebolo tragické, bolo by to smiešne. Ale hlavne, že máme v Zbierke zákonov vylepšený protischránkový zákon. Sťažnosť som dnes napísal a poslal. Nič iné nám nezostáva - len nezlomiť sa a nevzdať to. Bojujeme dobrý boj. A ja viem, že nás je veľa."

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku