FAKT24


sviatok má , zajtra

  VRAH NA LETISKU

  ŠOK A STRACH: Boris Kollár je zhrozený! Vrah vyčíňal neďaleko jeho domu! Hrozná bilancia, päť mŕtvych a osem zranených!

  07.01.2017 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Motív streľby na letisku vo Fort Lauderdale na Floride je zatiaľ nejasný.

  Boris Kollár lupa
  Boris Kollár je vystrašený, vrah vyčíňal pár kilometrov od jeho domu. | Archív

  Strieľajúci muž na letisku v meste Fort Lauderdale na Floride bol údajne cestujúcim letu z Kanady a použitú zbraň prepravoval v batožine, ktorú si vyzdvihol v príletovom termináli. Informovali o tom miestni predstavitelia, ktorí zatiaľ nepoznajú motív strelca. Včerajší incident na letisku Fort Lauderdale-Hollywood si vyžiadal päť mŕtvych a najmenej osem zranených. Cestujúci v panike vybiehali z budov na okolité plochy a z bezpečnostných dôvodov boli pozastavené všetky odlety a prílety.

    

   

   

  Z celého incidentu je zhrozený aj politik a podnikateľ Boris Kollár, ktorý na Floride rozbieha svoje pracovné aktivity a pravidelne dovolenkuje. "Je to strašné letisko je 7 míľ od môjho domu, už  som volal Josh Levymu, Mayorovi Hollywoodu, kde letisko leží, je to brat môjho spoločníka ... všetci sú pobúrení a otrasení týmto činom ... svet sa v niečo veľmi zlé obracia ..," napísal na svoj Facebook vystrašený Kollár. 

   

   

  Okresný predstaviteľ Chip LaMarca informoval, že strelec po prílete z Kanady nabil svoju zbraň na letiskových toaletách po tom, ako ju vybral z práve vyzdvihnutej batožiny. Prepravovať lietadlom zbrane a muníciu je v USA legálne, pokiaľ sa nachádzajú riadne zaistené v tzv. zapísanej batožine. Informáciu o prílete muža z Kanady poprelo kanadské veľvyslanectvo v USA, ktoré tvrdí, že v skutočnosti zrejme priletel z mesta Anchorage na Aljaške.

   

   

  Floridský senátor Bill Nelson uviedol, že strelec mal pri sebe vojenský identifikačný odznak na meno Esteban Santiago, nie je však jasné, či mu naozaj patrí. Takisto je zatiaľ podľa neho nejasné, či išlo o "duševne vyšinutú" osobu alebo teroristu. Miestny šerif Scott Israel informoval, že strelec bol zadržaný nezranený a bez toho, aby prítomní policajti museli proti nemu použiť výstrely. Informácie o stave zranených cestujúcich úrady nezverejnili.

   

   

  Jeden zo svedkov povedal televízii MSNBC, že strelec bol "štíhly muž" oblečený v tričku Hviezdnych vojen. Vyzeral na dvadsiatnika, nič nepovedal a polícia ho postrelila, keď sa pokúšal znova nabiť, citovala BBC svedka Johna Schlichera. Podľa iného svedka polícia strelca zneškodnila necelú minútu po začatí streľby. Fort Lauderdale je veľké turistické centrum v širšej oblasti Miami, od ktorého je vzdialené iba 50 kilometrov. Medzinárodné letisko v Miami oznámilo "sprísnenie bezpečnostných opatrení".

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku