FAKT24
  NEPRIAZNIVÝ PRIESKUM

  FACKA PRE MATOVIČA SO SULÍKOM: Toto nečakali! Namiesto podpory studená sprcha!

  09.01.2017 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Igor Matovič a Richard Sulík sa predčasných volieb tento rok zrejme nedočkajú a netúžia po nich ani voliči.

  Matovič Sulík lupa
  Richard Sulík a Igor Matovič. Majú spoločné ciele a sny, žiaľ národ je zdá sa proti nim. | Facebook Richard Sulík

  Opozícia v roku 2016 predpovedala turbulentný začiatok roka 2017 v našej politike. Ak by tomu skutočne tak bolo, väčšine voličov by sa to nepáčilo. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre denník SME. K možnosti predčasných volieb sa totiž priklonila len tretina opýtaných a proti bolo až 58%.

    

   

  K volebným urnám by sa najradšej postavili predčasne pochopiteľne voliči opozičných strán a ľudia žijúci v mestách, kde žije viac ako 100 tisíc obyvateľov. Podľa slov odborníkov ide o voličov, ktorým prekáža najmä zloženie súčasnej vlády.

   

   

  68% voličov OĽaNO túži po predčasných voľbách, ďalšj je to 59% voličov SaS a 50% voličov ĽSNS. Pri ďalších stranách už prevažovalo rozhodnutie nemať predčasné voľby v tomto roku. Pre denník SME Richard Sulík nedávno povedal, že tvrdenie, že premiér Fico už nebude na jar vo funkcii, bol len jedho osobný pocit, ktorý nebol podložený zákulisnými informáciami. Predčasné voľby by podľa politológa pochopiteľne vyhovovali viac opozícii. "Podľa preferencií rastie a povaliť Fica ani nie po polčase vládnutia by vnímala ako výhru a strategickú vec predvolebnej kampane."

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku