FAKT24


sviatok má , zajtra

  PODPORA FAŠIZMU

  ŠOK PRED VOĽBAMI: Noví spojenci? Sme rodina chce podporu od Kotlebovcov! "Je to zlá správa pre Slovensko, pretože legitimizuje neofašizmus," hovorí politológ!

  10.01.2017 05:00 / politika google+ twitter facebook

  Poslanci Sme rodina pripustili možnú spoluprácu s ĽSNS.

  Sme Rodina lupa
  Strana Sme rodina pôjde do nasledujúcich volieb zrejme s podporou ĽSNS. | Facebook Sme rodina

  To, čo sa zdalo pred parlamentnými voľbami nemožné, je pred blížiacimi sa regionálnymi voľbami zdá sa prípustné. 

    

   

  Regionálne voľby sa blížia rýchlosťou blesku a čoraz častejšie sa začínajú vynárať rôzne informácie, kto pôjde do volieb s koho podporou. SNS jasne vyhlásila, že ide samostatne, Béla Bugár zase naznačil, že voľby budú testom spolupráce Mostu a SMK. Čakalo sa, či sa niektorá strana bude uchádzať aj o podporu Kotlebovej extrémistickej ĽSNS. Dočkali sme sa!

   

   

  Takáto podpora sa totiž podľa všetkého páči Kollárovej strane Sme rodina. Potvrdil to aj člen partaje Peter Pčolinský. "S Mariánom Kotlebom som sa rozprával cca pred dvomi mesiacmi o voľbách do VÚC a informoval ho o tom, že zvažujem kandidovať na predsedu PSK, keďže záujem postaviť kandidáta v PO kraji majú aj oni. K žiadnej predbežnej dohode nedošlo, bavili sme sa vo všeobecnej rovine s tým, že voľby do VÚC sú ešte ďaleko a akékoľvek dohody sú predčasné. Išlo o neformálnu súkromnú debatu medzi dvomi poslancami NRSR. Média z toho dnes urobili doslova kauzu so závermi, že už sme dohodli koalíciu, že už sme dohodnutí na niečom a podobné nezmysly. Nič z toho nie je pravda. Žiadne dohody nie sú. Podobné debaty sa vedú v parlamente bežne a podobné rozhovory som mal aj s inými poslancami z rôznych strán. PS: Mne nebude nikto diktovať či sa s niekym môžem alebo nemôžem rozprávať. Kotleba je legitímne zvolený poslanec NRSR tak isto ako napr. Matovic, Danko atd...," informoval prostredníctvom sociálnych sietí poslanec. 

   

  Priamejší bol však poslanec v rozhovore pre RTVS: "To, že sme ochotní sa baviť s kýmkoľvek o možnej spolupráci vo voľbách do VÚC neznamená, že teraz sme nejaké sesterské strany, to určite nie. Máme rôzny pohľad na rôzne veci, aj čo sa týka histórie, rôznych riešení aj čo sa týka politiky do budúcna," povedal. 

   

  Politológ Samuel Abrahám má však na celú spoluprácu razantnejší názor. "Sme rodina, ako strana, ktorá je nielen radikálna, ale blízka extrémistickým pohľadom,...Z tohto pohľadu spolupráca s Kotlebom principiálne nie je prekvapivá. Je to veľmi zlá správa pre Slovensko, pretože legitimizuje neofašizmus Kotlebovej strany," uviedol v rozhovore pre RTVS. 

   

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku