FAKT24


sviatok má , zajtra

  VYZNAMENANIA

  TOTO PREHNAL: Fico a Danko odignorovali Kisku, ostatní politici sa búria a nadávajú: "Je to totálny výsmech!"

  11.01.2017 05:00 / politika google+ twitter facebook

  Andrej Kiska rozdával štátne vyznamenania. VIacerí politici sú z jeho výberu osobností šokovaní.

  Andrej Kiska lupa
  Andrej Kiska pobúril svojou voľbou štátych vyznamenaní viacerých politikov. | Facebook Andrej Kiska

  Predvčerom rozdával Andrej Kiska štátne vyznamenania. Medzi vyznamenanými boli aj osobnosti ako Martin Huba, Zita Furková, Juraj Herz či Tomáš Janovic. Tí samozrejme neprekážali nikomu. Na rozdiel od Michaela Kocába a Michala Kaščáka. 

    

   

  "Ako vidím nie som sám koho zaskočilo udelenie štátnych vyznamenaní prezidentom Andrejom Kiskom.Toto nie je nič osobné proti Michalovi Kaščákovi, napokon veľmi korektne sme vychádzali, keď som bol na ministerstve obrany a jeho festival je úspešný. No keď už organizátor Pohody dostane štátne vyznamenanie, nemali by sme pán prezident vyznamenať aj organizátorov vinobraní v Pezinku, Modre, Rači,alebo organizátorov Trnavského, či Radvanského jarmoku?" Týmito slovami vyjadril svoj postoj k oceneniam bývalý minister obrany Martin Glváč. A nebol jediným smerákom, ktorý ostal pobúrený. Pridal sa k nemu aj známy kritik Ľuboš Blaha. " Zomrel Zygmunt Bauman, legenda sociológie. Práve mám rozpísanú štúdiu, v ktorej nadväzujem na jeho kritiku globalizácie. Výborný autor! Pred troma rokmi som bol na jeho prednáške v Bratislave a na vlastné oči som sa presvedčil, ako vyzerá skutočná osobnosť. Intelektuálny svet smúti... A medzitým na Slovensku prezident rozdáva vysoké štátne vyznamenania iným duchovným "gigantom" - Kaščákovi a Kocábovi... Existuje vôbec ešte väčší kontrast? Už len nech dá Kiska o rok Rád Ľudovíta Štúra Smatanovi a Hlávkovej a fraška bude dokonaná. OMG! Nie, pri takýchto veciach ja asistovať nehodlám - nebol som tam dnes a neprídem ani nabudúce. Áno, dnes dostali vyznamenania aj mnohé skutočné osobnosti, ktoré si vážim, no Kocáb a Kaščák, to je proste výsmech, ktorý devalvuje štátne vyznamenania ako také... Komu to chce dať Kiska nabudúce? Babám z Pussy Riot?! No nič, každý sme nejaký. Niekto si váži mysliteľa Zygmunta Baumana za to, aké napísal fantastické múdre knihy a niekto si váži Kaščáka a Kocába za... - preboha, za čo?! :-("

   

   

  Samostatný prejav kritiky si zvolili, či nesúhlasu predviedli predseda vlády Robert Fico a predseda parlamentu Andrej Danko, ktorí pri viacerých ocenených, napriek tomu, že sedeli v prvom rade a boli v zábere kamier, netlieskali. Či je takéto správanie hodné premiéra a predsedu NR SR, už posúďte sami.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku