FAKT24


sviatok má , zajtra

  ODVOLÁVANIE PREMIÉRA

  FICO VEĽKÝM SKLAMANÍM: Premiér si koleduje! Opozícia sa búri, tohto predseda vlády podľa nich nie je schopný!

  14.02.2017 00:00 / politika google+ twitter facebook

  Už dnes bude opozícia odvolávať premiéra Fica. Jana Kiššová zo SaS si myslí, že celý proces má zmysel.

  Robert Fico lupa
  Robert Fico bude dnes v parlamente čeliť odvolávaniu. | webnoviny.sk/SITA/AP

  Robert Fico bude dnes v parlamente čeliť odvolávaniu. K iniciatíve SaS a Oľano sa pridala už aj strana Sme Rodina a ĽSNS. To napriek všetkému nebude zrejme stačiť, čo potvrdila v rozhovore pre Parlamentné listy poslankyňa Jana Kiššová zo SaS. "Mne je jasné, že nemáme 76 hlasov. Ak by som však takto pristupovala ku všetkým svojím poslaneckým aktivitám, nerobila by som nič, nemusela by som chodiť na schôdze, nemusela by som hlasovať ani nič predkladať. To však nie je opozičná práca. Opozičná práca je aj sa podieľať na tvorbe legislatívy, aj svojím hlasovaním vyjadrovať vôľu. Patrí k tomu aj kritika súčasnej vlády a kritika premiéra a toto je forma kritiky, ktorú sme v tomto prípade zvolili," hovorí Kiššová.

     

   

  Tá zároveň naznačila, čoho by sa mala mimoriadna schôdza týkať. "Mala by byť o tom, aby sme predložili argumenty, pre ktoré sme presvedčení, že premiér Fico nemá dôveru pre jeho konanie či nekonanie, ochrannú ruku nad ÚRSO, podieľaní sa na chaose. Očakávam, že v demokratickej krajine, v ktorej sa premiér zodpovedá parlamentu, by mal zaujať stanovisko. On sa vyjadril v tom duchu, že sa nebude na tom podieľať a schôdzu označil za cirkus. Sklamal ma jeho postoj. Ak to už nie je jeho povinnosť, tak slušnosť jedného premiéra je vypočuť si argumenty a položiť svoje argumenty na stôl. Toho schopný nie je, bohužiaľ."

   

   

  Ako Kiššová ďalej dodala, vie garantovať, že odvolávanie nebude o oblievaní kýbľov špiny zo strany opozície, ako avizuje Fico. "Viem garantovať svoje vystúpenia, na nikoho špinu kydať nebudem ani invektívy. Aj teraz sedím pri príprave na zajtrajšiu schôdzu. Mám veľa argumentov, ktoré chcem priniesť. Nemôžeme garantovať za ostatných. Ale ani pán premiér, keď označuje napríklad poslancov OĽaNO za bláznov, šašov a neviem čo podobné, nemôže očakávať inú reakciu ako tomu primeranú. Nevidela by som to teda len tak, že opozícia používa takéto invektívy. Robert Fico si o ne sám koleduje svojimi vyhláseniami." Schôdza bude prebiehať podľa nového rokovacieho poriadku a ten bude Kiššová dodržiavať. "Áno, budem. Napriek tomu, že s niektorými pravidlami nesúhlasím. Nepáčia sa mi, ale sú formou zákona a ja som sľúbila pri prijímaní mandátu, že budem dodržiavať Ústavu SR. Mrzí ma, že to nerobí premiér Fico, ale to je iná téma." 

   

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku