FAKT24


sviatok má , zajtra

  ODVOZ V LEPŠOM

  Doprajú si luxus! Kaliňákovo ministerstvo prenajme 50 luxusných áut! Na čo im budú?

  25.05.2016 13:49 / politika google+ twitter facebook

  Ministerstvo vnútra si prenajme približne 50 luxusných áut, dôvodom je podľa šéfa rezortu vnútra Roberta Kaliňáka slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie.

  Róbert Kaliňák lupa
  Kaliňákovo ministerstvo má v pláne prenájom 50 luxusných áut. | Profimedia

  O prenájme informuje Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) na svojej webovej stránke. Celkovú hodnotu prenájmu áut v rámci verejnej súťaže vyčíslili na štyri milióny eur. Zákazku podľa informácií na stránke úradu získali Group M, a. s., RIJA - Bavaria, s.r.o. a Porsche Slovakia, spol. s r.o. Rezort vnútra prenajme luxusné automobily „so zvláštnym doplnkovým príslušenstvom a výbavou, voliteľným doplnkovým príslušenstvom a výbavou s následnou možnosťou ich odkúpenia po ročnom prenájme“.

    

  Súčasťou zákazky je aj dodávka najviac používaných originálnych náhradných dielov a s tým súvisiace služby. Zmluva bola uzatvorená 20. mája. Minister vnútra Robert Kaliňák predpokladá, že nové autá dostanú do 1. júla, keď Slovensko začne predsedať EÚ. Zároveň predpokladá, že si uplatnia opciu na odkúpenie týchto vozidiel, keďže sa zaplatený nájom môže započítať do kúpnej ceny. „Aby nevyšiel navnivoč, tak to bude asi najrozumnejšie využiť takto,“ dodal po zasadnutí vlády.

   

  V autoparku Úradu na ochranu ústavných činiteľov je 200 áut, ktorých priemerný vek je okolo 11 rokov a majú najazdených viac ako 350-tisíc kilometrov. V tejto chvíli na opravy idú veľké náklady, takže nové autá by mali znížiť tieto náklady a zvýšiť bezpečnosť prepravovaných osôb. 

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku