FAKT24


sviatok má , zajtra

  SAMOVRAŽDA

  STRAŠNÁ SPRÁVA: Exposlanec František Gaulieder! Zrazil ho vlak!

  25.03.2017 12:00 / politika google+ twitter facebook

  Gaulieder bol od roku 1994 poslancom parlamentu za HZDS.

  František Gaulider lupa
  František Gaulieder je mŕtvy | FB František Gaulieder

  Bývalého poslanca Národnej rady SR šesťdesiatšesťročného Františka Gauliedera zrazil nadránom z piatka na sobotu vlak. Udalosť sa stala pred Trnovcom nad Váhom (okres Šaľa), informáciu agentúre SITA potvrdila nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová.

   

   

  Podľa televízie JOJ polícia najskôr našla auto spolu s jeho osobnými dokladmi odstavené medzi Trnovcom nad Váhom a Šaľou, pričom rodina už dlhšie nemala o ňom správy. Prípadom sa už zaoberá nitrianska polícia, ktorá pracuje taktiež s verziou, že exposlanec NR SR spáchal samovraždu. Ako uviedla Bruchterová, bude vykonaná pitva. "Alkohol nebol príčinou usmrtenia," dodala.

   

   

  Gaulieder bol od roku 1994 poslancom parlamentu za HZDS,  v roku 1996 ho podľa Ústavného súdu SR protizákonne zbavili mandátu. Dôvodom mal byť list, ktorý mal poslať vtedajšiemu šéfovi parlamentu Ivanovi Gašparovičovi, v ktorom sa vraj vzdal mandátu. Štát mu po sťažnosti na Európskom súde pre ľudské práva vyplatil odškodné 30-tisíc eur.

   

   

  V minulosti už Gauliederovi pred domom vybuchla bomba, viackrát si v poštovej schránke objavil náboj. Ako nezávislý poslanec pôsobil v mestskom zastupiteľstve v Galante. Pracoval aj ako šéf bezpečnosti vo firme Slovak Telecom.

   

  Smrť Gauliedera zasiahla aj Igora Matoviča, ktorý napísal aj veľavravný status na sociálnej sieti: "Minulý piatok som ho stretol prvýkrát a dobro, ktoré mu svietilo z očí bolo očarujúce. Hovoril mi, že v Galante mu hovoria galantský Matovič, lebo miestnym skorumpovaným politikom ide po krku. Ja som mu kontroval, že čoskoro ja budem Dankovým Gauliederom ... a smiali sme sa z toho. Navrhol mi tykačky a bol som poctený. Hovoril mi, že sa mu neustále vyhrážajú. Posielajú náboje a podľa jeho FB ešte aj tento pondelok mu hodili do dvora mŕtvu čiernu mačku. Dohodli sme sa, že sa mi ozve a dáme dlhšie stretko. Povedal, že by za nás rád išiel do VÚC volieb... Pred chvíľou som sa dozvedel krutú správu. Františka zrazil vlak. A je mi to preveľmi ľúto. Odpočívaj v pokoji. Doplnenie: Jeho smrť nie je náhoda. Dobro z očí síce svietilo až odzbrojujúco, ale snaha nájsť spriaznené duše v situácii, keď sa vám niekto neustále vyhráža, z nich bola cítiť tiež. K najťažšiemu rozhodnutiu v živote - o smrti - ho dohnali miestni mafiáni."

   

   

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku