FAKT24


sviatok má , zajtra

  POKUTA

  KRUTÁ FACKA PRE SMERÁKA KUBÁNKA: Obrovská pokuta! Takto si poslanca podal Poliačikov výbor.

  06.04.2017 11:28 / politika google+ twitter facebook

  Výbor viedol dve konania, ktoré navrhol poslanec Jozef Burian zo Smeru-SD po tom, čo koaliční poslanci nesúhlasili s pôvodnými deviatimi konaniami a pokutami v celkovej sume 108 000 eur.

  Martin Poliačik lupa
  Predseda výboru pre nezlúčiteľnosť funkcií Martin Poliačik (SaS) sa dnes hlasovania zdržal. | Webnoviny.sk/SITA/AP

  Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Stanislav Kubánek (Smer-SD) zaplatí pokutu 24-tisíc eur. Dnes o tom rozhodol Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií, keďže Kubánek porušil ústavný zákon a nemal pozastavenú živnosť a bol tiež konateľom v obchodnej spoločnosti.

    

   

  Predseda výboru Martin Poliačik (SaS) sa dnes hlasovania zdržal. „Výbor rozhodoval o dvoch porušeniach ústavného zákona. Mal živnosť a bol aj štatutárom kolkárne. Za každé porušenie dostal pokutu šesť mesačných platov.,“ povedal Poliačik.

   

   

  Výbor viedol dve konania, ktoré navrhol poslanec Jozef Burian zo Smeru-SD po tom, čo koaliční poslanci nesúhlasili s pôvodnými deviatimi konaniami a pokutami v celkovej sume 108 000 eur. Odvolávali sa na rozhodnutie Ústavného súdu SR. Podľa Buriana výbor jeho porušenia nemá rušiť po jednotlivých rokoch, v ktorých zákon porušil, ale podľa prípadov, teda, samostatne živnosť a samostatne konateľstvo.

   

   

  Kubánek na svoje pochybenie upozornil výbor sám po kontrole administratívnych náležitostí spojených s jeho pôsobením v národnej rade. Povedal, že za svoju chybu bude niesť následky. „Je to moja chyba. Pochybil som a musím za to niesť zodpovednosť," povedal v stredu Kubánek. „Všetkého som sa vzdal. Konateľstvo mi padlo, a čo sa týka mojej firmy, mám to zrušené," dodal. Pokutu bude môcť Národnej rade SR splácať aj na splátky.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku