FAKT24


sviatok má , zajtra

  OĽaNO–NOVA

  Vašečkovi prejavili kolegovia dôveru

  07.04.2017 05:19 / politika google+ twitter facebook

  Klub zároveň hlasovaním rozhodol, že podpredsedom pre personálne záležitosti zostáva Eduard Heger a podpredsedom pre legislatívne záležitosti bude Jozef Viskupič, ktorý nahradil Martina Fecka.

  Richard Vašečka lupa
  Predsedom poslaneckého klubu hnutia OĽaNO–NOVA zostáva Richard Vašečka. | Facebook

  Predsedom poslaneckého klubu hnutia OĽaNO–NOVA zostáva Richard Vašečka, podpredsedami sú Eduard Heger a Jozef Viskupič. Richarda Vašečku dnes opätovne zvolili za predsedu poslaneckého klubu hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽaNO-NOVA). Klub zároveň hlasovaním rozhodol, že podpredsedom pre personálne záležitosti zostáva Eduard Heger a podpredsedom pre legislatívne záležitosti bude Jozef Viskupič, ktorý nahradil Martina Fecka.

    

   

  Členovia klubu OĽaNO volia predstaviteľov každý rok. „Vážim si, že mi kolegovia prejavili dôveru a už po štvrtýkrát si ma vybrali za predsedu poslaneckého klubu. Ďakujem im,“ poznamenal Vašečka. „Mojou úlohou je zastupovať kolegov z poslaneckého klubu voči vedeniu parlamentu i voči poslaneckým klubom ostatných politických strán. Organizovať, informovať, vyjednávať, ale aj budovať z poslaneckého klubu súdržný tím. I keď je to práca navyše, budem sa snažiť urobiť ju s pomocou kolegov čo najkvalitnejšie. Mojou ambíciou je, aby náš klub bol v parlamente opäť tým najaktívnejším v práci v prospech ľudí na Slovensku, teda tak, ako to bolo aj v minulom volebnom období.“

   

   

  Poslanci národnej rady sa môžu združovať v poslaneckých kluboch, a to podľa príslušnosti k politickým stranám, hnutiam alebo volebným koalíciám, za ktoré boli zvolení do parlamentu. Ak sa počas volebného obdobia rozdelia volebné koalície alebo zlúčia politické strany či hnutia, rozdelia sa alebo zlúčia aj ich poslanecké kluby, ak spĺňajú podmienky zákona. Poslanec môže byť členom len jedného poslaneckého klubu. Na utvorenie poslaneckého klubu treba najmenej osem poslancov. Poslanecké kluby delegujú podľa zákonom stanoveného kľúča svojich členov do poslaneckého grémia. Kancelária Národnej rady SR vyčleňuje prostriedky na úhradu výdavkov poslaneckých klubov. Ich výšku určuje predseda parlamentu.

  | fakt24.sk

  Komentáre k článku